WSJ’den Bomba Binance Savı: Tasfiye Başladı!

WSJ’den Bomba Binance Savı: Tasfiye Başladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: WSJ’den Bomba Binance Savı: Tasfiye Başladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance epeyce güç günler geçiriyor. Kripto borsası, başta ABD olmak üzere, dünyanın farklı ülkelerinde düzenleyici baskı ile karşı karşıya. Wall Street Journal’ın bildirdiğine nazaran, kripto para borsası Binance, ABD çalışanını işten çıkarmaya başladı.

WSJ: Binance ABD işçisini işten çıkarıyor!

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, yaşadıkları problemler nedeniyle kimi üst seviye yöneticileri Binance’tan istifa ettiğini açıkladı. Borsanın genel danışmanı, baş strateji sorumlusu, soruşturmalar lideri ve ahenkten sorumlu kıdemli lider yardımcısı vazifelerinden ayrıldı. Bunun akabinde kripto borsasındaki karışıklık duracak üzere görünmüyor. Wall Street Journal’ın (WSJ haberine nazaran göre Binance, ABD merkezli çalışanlarının bir kısmını işten çıkardı.

WSJ’a nazaran, Binance işten çıkarmalara sebep olarak kimilerine fazlalık olduklarını söyledi. Kimilerine ise rastgele bir sebep söylemeyip kapıyı gösterdi. Bununla birlikte, kripto borsasının, yaşadığı problemler nedeniyle ABD merkezli işçisi azaltmak istediği biliniyor. Kripto borsasının global çapta 8.000 çalışanı bulunuyor. Öte yandan, yalnızca 150 işçi ABD’de çalışıyordu. Bununla birlikte, Binance.US. İşçi sayısı global çaptaki çalışana dahil değil.

Ulaş Utku Bozdoğan: WSJ’den Bomba Binance Savı: Tasfiye Başladı! 1

Borsa, düzenleyicilerinin harekete geçmesinin zorluğunu hissediyor

Binance çalışanlarını ofis dışında arayan bu haftaki Avustralya soruşturması, dünyanın en büyük kripto borsasının karşı karşıya olduğu yasal karışıklıkların büyüyen listesinden sadece biri. Hükümetin Binance’a yönelik atağına aşina olan bir bireye nazaran, Avustralyalı yetkililer bu hafta direkt Binance’in mevcut ve eski çalışanlarını arayarak şahsî aygıtlarından dahili irtibat ve dataların kopyalarını talep etti. Bu da şirketin karşı karşıya olduğu yasal sıkıntılara ek oldu.

Söz konusu kişi, Binance temsilcilerinin Avustralya Menkul Değerler ve Yatırımlar Kurulu (ASIC) tarafından bu hafta şirketin ofisleri dışında koordineli bir uğraşla ferdi olarak temasa geçildiğini ve bunun hükümet bekçilerinin yaklaştığı bir diğer yargı alanını işaret ettiğini söyledi. ABD’li düzenleyicilerin ağır suçlamalarından Fransız baskınına, Hollanda’nın lisans vermeyi reddetmesinden Avustralya’daki bu soruşturmaya kadar, Binance dünyanın birçok yerinde yasal pürüzlerle karşı karşıya kalırken, CEO’su kilit hukuk ve ahenk yöneticilerinin bir dizi ayrılmasının telaş kaynağı olduğunu reddediyor.

Borsa yıllarca önemli bir düzenleyici müdahale olmadan faaliyet gösterdi. Fakat bu davalardan kimilerinin ortaya çıkması şirketi sıkıntı durumda bıraktı. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun Binance’e ve CEO Changpeng Zhao’ya yönelik suçlamalarda bulunmasından bu yana geçen bir ay içinde, şirket değerli ölçüde müşteri çekilişi gördü. Bu süreçte lokal BNB tokeninin %17 oranında düşüşünü izledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap