Worldcoin’in lansmanına karşın AI ticaret hacmi düşük kaldı!

Worldcoin’in lansmanına karşın AI ticaret hacmi düşük kaldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Worldcoin’in lansmanına karşın AI ticaret hacmi düşük kaldı!

Kripto data platformu Kaiko tarafından yayımlanan rapora nazaran, Worldcoin lansmanına karşın yapay zeka token’larına olan ilgi artış göstermedi.

Temmuz ayının sonunda lansman gerçekleştiren tanınan yapay zeka projesi Worldcoin, kullanıcılarda ve kripto yatırımcısında bir heyecan yaratmıştı. Yapay zeka dalı ve kripto paralar bazındaki bu hareketlilik, ilgili coin’lerin fiyatını da üst çekmişti. Lakin, piyasanın rotasını aşağıya çevirmesi ve lansman tesirinin kısa vadeli olması, birçok bilgiyi eski kıymetine getirdi.

Yapay zeka token’larına olan ilgi giderek azalıyor

Kaiko’nun paylaşmış olduğu bilgiler ışığında, yapay zeka temalı token’ların süreç hacmi, geçtiğimiz ay boyunca istikrarlı bir formda arttı. İlgili token’ların süreç hacmi, Temmuz ayının sonundan Ağustos ayının sonuna kadar 570 milyon dolardan 870 milyon dolara yükseldi. Fakat, 7 milyar doları aştığı 2023 yılının başından bu yana kıymetli ölçüde düşüş gösterdi.

Kaiko’dan bir analist olan Dessislava Ianeva, öncelikle global risk hassaslığındaki değişiklik nedeniyle yapay zeka projelerine olan ilginin Temmuz ayında azalmaya başladığını belirtti. Worldcoin hariç en büyük beş yapay zeka token’ının açık durum pahaları, Şubat ayında 170 milyon dolarken Ağustos ayında 60 milyon doları gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap