Worldcoin (WLD) Kenya’da askıya alındı!

Worldcoin (WLD) Kenya’da askıya alındı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Worldcoin (WLD) Kenya’da askıya alındı!

Kenya Güvenlik Bakanı, vatadandaşların güvenliği ve Worldcoin‘in denetimi açısından projeyi durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Yapay Zeka teknolojisine farklı bir boyut katan Worldcoin (WLD), Kenya’nın yetkili isimleriyle karşı karşıya kaldı. Dijital kimlik projesi ve yeni kripto para ünitesi olan WLD, Kenya’da güvenlik konusunu ihmal ettiği gerekçesiyle askıya alındı. Kenya Güvenlik Bakanı, bugün prestijiyle Facebook’ta yaptığı bir açıklamayla, Worldcoin’in risk barındırmadığı onaylanana kadar projenin askıya alındığını bildirildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Worldcoin (WLD) Kenya’da askıya alındı! 1

Kenya Güvenlik Bakanı, açıklamalarda bulundu

Kenya’da Güvenlik Bakanı misyonunu sürdüren Kithure Kindiki yaptığı açıklamada, “İlgili güvenlik, finansal hizmetler ve bilgi müdafaa kurumları, üstte belirtilen faaliyetlerin gerçekliğini ve yasallığını belirlemek için soruşturma ve soruşturma başlattı.” dedi. Bakan, Kenya hükümetinin dijital bir kimlik karşılığında iris taramaları üzere değerli kimlik bilgilerini toplayan Worldcoin’le özel olarak ilgilendiğini vurguladı.

Henüz piyasaya yeni sürülmesine karşın çok fazla ilgi ve talep gören WLD’nin başı güvenlik sorunlarıyla kederde. Bu durum pek çok ülkeden duyulsa da, birinci resmi adım Kenya’dan geldi. Projeyle ilgili faaliyetlerin durdurulduğunu kararını açıklayan Kenya, yalnızca Yapay Zeka değil, global çapta bir yankı yarattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap