Worldcoin projesi hakkında telaşlar artıyor: WLD bir sonraki LUNA mı?

Worldcoin projesi hakkında telaşlar artıyor: WLD bir sonraki LUNA mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Worldcoin projesi hakkında telaşlar artıyor: WLD bir sonraki LUNA mı?

Kripto fenomeni Jordi Alexander, Worldcoin’in bir sonraki LUNA olabileceğine inanıyor. Mantle Network’te vazife yapan Alexander, retina taramaları yoluyla biyometrik bilgi toplama da dâhil olmak üzere WLD’yi çevreleyen kripto iktisadı hakkındaki kaygılarını lisana getirdi.

Alexander kısa bir müddet evvel Crypto Banter’a verdiği röportajda, kripto dünyasının en çok konuşulan projelerinden biri olan Worldcoin’i ele aldı. Worldcoin, ChatGPT’nin ardındaki isim olan Sam Altman tarafından başlatıldı. Worldcoin Vakfı, dünyanın en büyük merkezi olmayan kimlik ve finans ağını kurmayı hedefliyor.

Worldcoin’in lokal token’ı WLD, projenin argümanlı yol haritasının değerli bir modülü. Worldcoin Vakfı, muvaffakiyetinin WLD’nin benimsenmesine ve biyometrik taramalar yoluyla yeni kullanıcıları dâhil etmek için kullanılan Orb’ları üretme, dağıtma ve hizmet verme hünerine bağlı olduğunu söz ediyor.

Worldcoin LUNA’nın yolundan gidiyor

Alexander, WLD ve LUNA ortasında bir karşılaştırma yaptığında, muvaffakiyet derecesini göreceğini ima etmek istemediğini lisana getirdi. WLD’nin LUNA ile tıpkı yolda olabileceğini, patlama ve iflas içeren misal bir mukadderata maruz kalabileceğini ima etmek istedi. Kripto para fenomenine nazaran Worldcoin’in, nakdî süreçleri kolaylaştırmak için dijital bir temel para ünitesi olma amacı, onu geçen yılki şanssız çöküşünden evvel LUNA ile birebir lige koydu.

Alexander, WLD’nin oluşmakta olan bir balonun tüm özelliklerini taşıdığını belirtti ve erken durdurulmazsa trilyon dolarlık bir balon hâline bile gelebileceğini ekledi. WLD, bir haftadan biraz daha uzun bir mühlet evvel piyasaya sürülmesinden bu yana yüzde 36’dan fazla kıymet kazandı.

Bu ivme, birçok yatırımcıyı harekete geçirerek token’a 266 milyon doların üzerinde bir piyasa pahası kazandırdı. Yazı yazıldığı sırada WLD 2,27 dolardan süreç görüyordu. Kripto yorumcusu, piyasa yapıcıların token’ı satacakları vakit momentumunun, yaklaşık 2,80 dolarda aksine döneceğine inanıyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap