Worldcoin kullanıcıları iris taraması için sıraya giriyor

Worldcoin kullanıcıları iris taraması için sıraya giriyor

Paylaş
BTC Piyasası: Worldcoin kullanıcıları iris taraması için sıraya giriyor

Dünyadaki birçok insan dijital bir kimlik ve airdrop token’lar için Worldcoin doğrulamasına katılıyor.

Kullanıcılar Worldcoin dünyasında var olabilmek için iris doğrulamasını yapmak zorunda. Bununla birlikte doğrulama için kullanıcılar sıraya girdi.

Kullanıcılar Worldcoin’in iris doğrulaması için sıraya girdi

Worldcoin projesi, kullanıcıların gözbebeklerini taratarak dijital bir kimlik oluşturmayı ve kullanıcıların insan olduğunu çevrimiçi olarak kanıtlamayı hedefliyor. Proje, OpenAI’nin CEO’su Sam Altman tarafından kuruldu. Bununla birlikte projenin emeli “kimlik ve finansal ağ” oluşturmak.

BTC Piyasası: Worldcoin kullanıcıları iris taraması için sıraya giriyor 1

Proje, 120’den fazla ülkede iki milyondan fazla şahsa kimlik sağlamak için iki yıldan fazla süren bir deneme sürecini tamamladığını sav ediyor. Lakin kullanıcılar, bilgi toplama konusunda kimi tasaları olduğunu söz etmektedir.

Elektronik Zımnilik Bilgi Merkezi üzere saklılık kampanyacıları, Worldcoin‘in data toplama sürecinin potansiyel olarak saklılık sıkıntılarına yol açabileceğini belirtiyorlar.

Worldcoin projesi, bilgi toplama konusundaki sorulara şimdi karşılık vermedi. Fakat şirketin web sitesinde projenin “tamamen özel” olduğu ve biyometrik dataların silinebileceği yahut şifrelenmiş olarak saklanabileceği belirtiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap