WEF Eski Yöneticisi Sheila Warren, Kripto İnovasyon Konseyi’nin Yeni CEO’su Oldu

WEF Eski Yöneticisi Sheila Warren, Kripto İnovasyon Konseyi’nin Yeni CEO’su Oldu

Paylaş
BTC Piyasası: WEF Eski Yöneticisi Sheila Warren, Kripto İnovasyon Konseyi’nin Yeni CEO’su Oldu

Kripto konusunda politikacılarla lobi yapmayı amaçlayan büyük firmaların koalisyon grubu Kripto İnovasyon Konseyi (CCI), yeni CEO olarak Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) eski yöneticisini seçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’in haberine göre, Coinbase, Fidelity, Block ve Andreessen Horowitz gibi önemli şirketleri içeren grubu Sheila Warren yönetecek.

Warren, WEF’te Dördüncü Sanayi Devrimi Merkezi Başkanı, Veri, Blok Zinciri ve Dijital Varlıklar başkanı ve İcra Komitesi üyesi olarak görev aldı.

CCI, dijital varlıklarla ilgili politikalar gütme amacıyla geçtiğimiz yılın Nisan ayında faaliyete geçti. O dönemden beri kripto, düzenleyiciler içerisinde daha büyük bir problem haline geldi.

Özellikle son aylarda, kripto sorunlarını çözmek için lobi faaliyetlerine eşi görülmemiş meblağlar ayrıldı. CCI, hukuk firması Brownstein Hyatt Farber Schreck ile imzaladığı sözleşme için 60.000 dolar harcamak durumunda kaldı.

Bloomberg’e göre CCI, kısa vadede yurt içindeki kripto meselelerine odaklanmayı planlıyor. Ancak Warren, küresel politikaya odaklanmak istediğini ifade etti ve WEF’te çalıştığı süre boyunca kurduğu uluslararası bağlantıları geliştirmeyi planladığını vurguladı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap