WEF, Blok Zincir İle İlgili Rapor Yayınladı

WEF, Blok Zincir İle İlgili Rapor Yayınladı

Paylaş
BTC Piyasası: WEF, Blok Zincir İle İlgili Rapor Yayınladı

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), blok zincirlerin iklim değişikliğine karşı çabada gerekli altyapıyı nasıl sağladığını açıklayan bir teknik inceleme yayınladı.

WEF paylaştığı teknik incelemede, blok zincirin iklim değişikliği ile çabadaki bedelini dört başka kategoriye ayırmış. Teknik incelemeye nazaran birinci olarak, blok zincirleri iklim müzakerelerinde itimadı ve hırsı güçlendirebilir. İkinci olarak piyasa şeffaflığını ve güvenirliğini artırabilir. Bunun yanı sıra proje geliştiricilere daha fazla fon aktarabilir ve son olarak iklim hareketine erişimi demokratikleştirebilir. 

Llyr: Blok Zincir Teknolojisi Bize Yardımcı Olabilir

WEF’in kripto tesiri ve sürdürülebilirlik hızlandırıcısında (CISA) blok zinciri ve dijital varlıklar lideri olan Brynly Llyr, husus ile ilgili yorumda bulundu. 

Llyr, gelişmekte olan teknolojileri iklim değişikliğini ele almaya yardımcı olacak araçlar olarak görmenin ve araştırmanın epey kıymetli olduğunu söyledi. Llyr konuşmasının devamında ise şu tabirleri kullandı: “Küresel iklim altyapısı, araçları ve uyum teknolojileri, değişen gezegen ekosistemimize ayak uydurmamıza yardımcı olabilir. İşte bu noktada blok zinciri ve ortak altyapı teknolojileri bize yardımcı olabilir.” 

Teknik incelemede ayrıyeten, blok zincirin potansiyeli nedeniyle, bölüm başkanlarının hassas dijital iklim inovasyonunu destekleyen yapan bir düzeltmeye gereksinim olduğu konusunda hemfikir oldukları vurgulandı. 

Blok zinciri iklim projesi Flowcarbon’un CEO’su Dana Gibber, siyaset yapıcıların yalnızca en öne çıkanları değil, blok zincirlerinin çeşitli uygulamalarını dikkate almalarının değerli olduğunu söyledi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap