Web geliştiricileri için 5 ChatGPT komutu

Web geliştiricileri için 5 ChatGPT komutu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Web geliştiricileri için 5 ChatGPT komutu

Yapay zeka bilhassa web geliştiricileri için her geçen gün bulunmaz bir data akışı sağlıyor. Bilhassa yapay zeka kullanımı ile ilgili gerekli ipuçlarını biliyor ve uygulamaların kullanımına hakimseniz yeni projeler için verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Söz konusu durum, tanınan yapay zeka uygulaması ChatGPT için de geçerli. Uygulamaya girilen gerçek ve tabir yerindeyse “nokta atışı” komutlar, sizi tasarladığınızdan daha fazlasına götürecektir. İşte, web geliştiricileri için yaratıcı olabilecek 5 ChatGPT komutu…

1. Kripto para fiyat takipçisi oluşturma

ChatGPT, tasarım ve fonksiyonelliğin kavramsallaştırılmasında kıymetli bir rol oynayabilir. Yapay zekaya yanlışsız komutları vererek fonksiyonel bir kripto para fiyat takipçisi oluşturabilirsiniz.

Uygulamanın yazışma kısmına aşağıdaki tabire misal bir komut yazın:

“Etkileşimli grafiklere ve saatlik fiyat güncellemelerine sahip gerçek vakitli bir kripto para fiyat takipçisi tasarla.”

Böylelikle ChatGPT, dataları almak için API’leri kullanma, Chart.js yahut D3.js üzere kütüphanelerle etkileşimli grafikler uygulama ve WebSocket ilişkileriyle gerçek vakitli güncellemeleri kullanma konusunda fikirler sunabilir. Siz de kripto meraklılarını piyasa trendleri hakkında bilgilendiren kullanıcı dostu bir fiyat takipçisi tasarlamış olursunuz.

2. İnançlı bir kripto ödeme ağ geçidi oluşturma

Web geliştiricileri çoklukla kripto süreçleri için inançlı ödeme ağ geçitleri oluşturmanın incelikleri için çalışırlar. İnançlı bir kripto ödeme ağ geçidi oluşturmak için is tek yapmanız gereken ChatGPT’ye aşağıdaki komutu yazmak:

“Bitcoin ile Ethereum’u destekleyen ve sağlam güvenlik tedbirleri sağlayan bir kripto ödeme ağ geçidi geliştir”

Böyle bir komut üzerine uygulama, inançlı cüzdan entegrasyonlarını dahil etmeyi, iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmayı ve süreçleri kolaylaştırmak için merkezi olmayan akıllı kontratlar uygulamayı önerecektir. Sonuç olarak, dijital para üniteleriyle süreç yapmak isteyen kullanıcılara inanç veren, aşılmaz bir ağ geçidi oluşturmuş olacaksınız.

3. Kripto portföy izleyicisi oluşturma

Portföy izleyiciler, bireylere kripto yatırımları hakkında kapsamlı ve gerçek vakitli bir genel bakış sağlayarak kripto para dünyasında çok değerli bir rol oynamaktadır.

ChatGPT’ye aşağıdaki komutu yazabilirsiniz:

“Kullanıcıların Bitcoin varlıklarını girebilecekleri ve Bitcoin’in fiyat grafiğiyle birlikte toplam portföy kıymetlerini görüntüleyebilecekleri bir portföy izleyici oluştur.”

4. Kripto tahlil panosu geliştirme

Kripto alanında bilgi görselleştirmenin gücünden yararlanmak isteyen geliştiriciler için ChatGPT yol gösterici bir ışık olabilir.

“Kripto piyasası trendlerini ve kullanıcı portföylerini izleyen kapsamlı bir analitik gösterge tablosu geliştir.”

Yukarıdaki komutu yazdığınızda ChatGPT’nin kripto borsalarından API’leri entegre etmeyi, data görselleştirme için Plotly yahut Tableau üzere kütüphaneleri kullanmayı ve data kapalılığını sağlamak için kullanıcı kimlik doğrulamasını uygulamayı önerdiğini göreceksiniz. Sonuç ne mi olacak? Kullanıcıların değişken kripto ortamında şuurlu kararlar almasını sağlayan güçlü bir analitik gösterge tablosu elde etmiş olacaksınız.

5. Blokzinciri gezgini arayüzü uygulama

Blokzinciri geliştiricisi misiniz? ChatGPT, blokzinciri süreçlerini keşfetmek için kullanıcı dostu bir arayüz oluşturmaya yardımcı olabilir.

Aşağıdaki komutu girdiğinizde ChatGPT bilgi almak için blokzinciri API’lerini kullanmayı, otomatik tekliflere sahip bir arama çubuğu uygulamayı ve süreç akışlarını etkileşimli diyagramlarla görselleştirmeyi önerecektir:

“Arama özelliklerine ve süreç geçmişine sahip sezgisel bir blokzinciri gezgini arayüzü tasarla.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap