Wall Street’in Kripto Kralı Bitcoin’u İnternetin Para Birimi Olarak Adlandırıyor

Wall Street’in Kripto Kralı Bitcoin’u İnternetin Para Birimi Olarak Adlandırıyor

Paylaş
Wall Street’in Kripto Kralı Bitcoin’u İnternetin Para Birimi Olarak Adlandırıyor

Alanındaki uzmanlığından dolayı Wall Street’in “Kripto Kralı” olarak adlandırılan ve Susquehanna International Group’ta dijital para ticareti yapan Bart Smith, bu kez kripto piyasalara yatırım yapmaya yönelik yükseliş eğilimini ve Bitcoin‘in faydasını tartışmak için Fast Money programının misafir koltuğundaydı. Smith, Bitcoin’in hala insanların “işlevsel olarak kullandığı” en iyi kripto yatırımı olduğunu söylüyor ve ekliyor:

“Bugün kullanabileceğiniz ve insanların işlevsel olarak kullandığı öğeye sahip olmak istiyorsanız bu kesinlikle Bitcoin’dir.”

Bitcoin’in fiyatı, hala devam eden düzenleyici tartışmaları ve rutin olarak güvenlik konusunu gündeme getirmiş olan çeşitli döviz kurları gibi hafifletici faktörlerle, uzun süreli ayı piyasasından oluşan zorlu bir baharın etkilerini hissediyor. Smith, 2017 sonbaharında Bitcoin vadeli işlemlerinin oluşturulmaya başlanmasının, kripto-para piyasasında beklediğinden erken genişleme yarattığına işaret etti. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada,

“İnsanlar bitcoin hakkında çok heyecanlandılar, bu ve diğer tüm coinler için ayrıca kullanım alanları için de gerçekten heyecanlılardı. Ve aniden insanlar onlardan heyecan duydukça, kitlesel olarak üstün performans gösterdiler. Kendimizi aştık.”

Smith, Bitcoin’in yarattığı kullanım durumlarına dikkat çekerek, ABD’deki insanlar kripto-para birimi satın aldıklarında genellikle dolar kullandıklarını, ancak başka bir ülkede, “kripto rezerv para birimi” olan Bitcoin ile satın aldıklarını açıklamaya devam etti.

Smith, kripto rezerv para biriminin rolünün ötesinde, bir havale ödeme yöntemi olarak kullanımını göstermek için devam etti. Bir ülkede çalışan ve kendi memleketlerine para göndermeye çalışan insanlarla ilgili;

Western Union, yavaş ve pahalı ya da kötü olsun geleneksel bankaları kullanıyorlar. O parayı göndermenizi engelleyebilecek insanlar var. Bitcoin ile hızlı ve ucuz para gönderebilirim ve açıkçası, kimse beni durduramaz.”

Panelde, Bitcoin’in rekabet avantajı sağladığını söyleyerek son olarak şunları ekledi;

“Akıllı kontratlar veya lightning network veya farklı teknolojik gelişmelere bakacak olursanız, bence insanlar bu işlerin çok zor olduğunu ve yakın zamanda gerçekleşmeyeceğinin farkına varmaya başladı.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap