Wall Street Journal: “Binance’in en büyük pazarı Çin”

Wall Street Journal: “Binance’in en büyük pazarı Çin”

Paylaş
BTC Piyasası: Wall Street Journal: “Binance’in en büyük pazarı Çin”

Wall Street Journal (WSJ) tarafından incelenen dokümanlara nazaran Binance, Çin’i en büyük pazarı olarak görüyor. Çin’in akabinde Güney Kore, Türkiye, Vietnam ve İngiliz Virgin Adaları geliyor.

WSJ, ülkedeki kripto yasağına karşın Binance takımlarının potansiyel cürüm faaliyetlerini tespit etmek hedefiyle tertipli olarak Çin kolluk kuvvetleriyle iş birliği yaptığını bildiriyor. Dokümanlara nazaran Binance’in Çin’deki etkin kullanıcı sayısı 900 bin.

Veriler, Çin’in Binance için 80,6 milyar dolarlık bir vadeli süreç piyasası ve 9,4 milyar dolarlık bir spot piyasa olduğunu gösteriyor. Güney Kore ise vadeli süreçlerde 56,9 milyar dolar, spot hacimde 1,39 milyar dolarlık bir hacim sağlıyor. Buna karşılık İngili Virgin Adaları’nın spot hacmi 12,82 milyar dolar iken vadeli süreç hacmi 5 milyar dolar olarak belirleniyor.

Çin merkezli trader’lar coğrafik kısıtlamaları atlatabilmek için ekseriyetle Sanal Özel Ağ (VPN) ve Palau’nun RNS.ID üzere dijital programlar kullanıyor.

Binance tıpkı vakitte Çin yuanına yönelik kripto para çiftlerinde peer-to-peer süreçler sunuyor ve Alipay, WeChat üzere ödeme sistemleriyle fiat on-ramp’lere de müsaade veriyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap