Wall Street Bankaları, Kripto Araştırmalarını Artırıyor

Wall Street Bankaları, Kripto Araştırmalarını Artırıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Bankaları, Kripto Araştırmalarını Artırıyor

Birçok geleneksel bankacılık devi, araştırma bölümünde kripto ile ilgili pozisyonları doldurmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yatırım bankaları uzun bir süredir dijital varlıkları üzerine araştırma yapıyor. Bu bankalar, kripto ekosisteminde faaliyet gösteren firmaların sayısı artıkça, kripto ile daha yakından ilgilenmek istiyor. Geçtiğimiz yılın sonunda Morgan Stanley, Sheena Sah’ın kripto ekosistemini içerisine alan yeni bir ekibe liderlik edeceğini duyururken, Bank of America da Ekim ayında kripto birimi kurduğunu duyurdu.

Citi, JPMorgan, ve Goldman Sachs gibi kuruluşların büyük bir analist ekibi bulunuyor. Analistlerin firma işleriyle birlikte, token’ların fiyat dalgalanmalarını, blockchain alanındaki yeni teknolojik gelişmeleri ve diğer konuları şekillendirebilecek makro konuları da ortaya koymayı ihmal etmiyor.

BofA Securities küresel araştırma başkanı Candace Browning Bloomberg’e verdiği demeçte “Kazanç çağrılarında kriptodan bahseden şirketlerin sayı geçtiğimiz yıl 17 idi. Şimdi ise bu sayı 147’ye çıktı” dedi.

Kripto trendi, kripto emellerini vurgulamayı amaçlayan Meta ve Block gibi şirketlerin yeniden markalaşmasına da zemin hazırladı.

Jefferies de bir iş ilanın da görüldüğü üzere ödemeler ve kripto sermaye araştırmalarına adanmış bir araştırma ekibi kurdu. Firma şu anda kripto ve blockchain’e odaklanacak bir ortak arayışında.

Credit Suisse, kripto endüstrisi hakkında raporlar hazırlayacak ve müşterilere sunacak bir kişi arayışında.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap