Wall Street Analisti: Bitcoin’de Bu Tabanları Bekleyin!

Wall Street Analisti: Bitcoin’de Bu Tabanları Bekleyin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Analisti: Bitcoin’de Bu Tabanları Bekleyin!

Bitcoin fiyatı, 24 Ocak’taki çöküşünden bu yana istikrarlı bir iyileşme gösterdi ve Fundstrat’taki teknik analistler, BTC fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde pike yapmasının muhtemel olduğunu tahmin ediyor.

“Günlük kapanışta 40.000 dolar aşılana kadar daha fazla zayıflık görülebilir”

Bitcoin, haftalık destek seviyesine 34.752 dolardan düştükten sonra neredeyse %18 yükseldi. Fundstrat’tan Mark Newton’a göre, fiyatlandırma modelleri, lider kripto paranın önümüzdeki aylarda yeni bir düşük seviyeye ulaşabileceğini gösteriyor. Yatırımcıları uyaran Mark Newton, “İki haftalık bu küçük sıçrama, yeni bir orta vadeli rallinin başlamasını beklemek için hala erken olabilir” yorumunu yapıyor.

Bitcoin’in 40.000 doların üzerine çıkmasının, boğalara dikkat etmek için önemli bir teknik seviye olacağını belirten Mark Newton, 35.511 dolar fiyat seviyesinin altındaki bir düşüşün 32.950 dolarlık bir test oluşturacağını da sözlerine ekliyor:

Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Analisti: Bitcoin’de Bu Tabanları Bekleyin! 1

Günlük kapanışta 40.000 dolar aşılana kadar, aşağı doğru eğimli bir modelde kalır ve teknik olarak konuşursak, daha fazla zayıflığı dışlamak oldukça zor.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Bitcoin fiyat hareketi, Ocak ayının son haftasında 33.100 dolara kadar düştüğü için tırnak yedirdi. Verilere göre, BTC’nin fiyatı 20 Ocak’tan 22 Ocak’a kadar 10.000 dolar düştü. Bitcoin neredeyse %5’lik bir düşüş gördü ve bu yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre 36.700 dolar civarında işlem görüyordu.

Kripto analistleri, Bitcoin için Mark Newton ile aynı fikirde mi?

Twitter’da CredibleCrypto takma adıyla bilinene bir yatırımcı ve kripto analisti, Bitcoin’in sonraki hareketi için şu yorumu yapıyor:

Birçoğu 40-44 bin civarında bir ret ve ardından 30 binin altında bir düşüş bekliyor. 40-44 binde bir geri çekilme bekliyorum ama yine de 30-32 binin tutunmasını ve ardından 50 bin ve üzerine bir kırılma bekliyorum. İlk seferde 40-44 bini aşındırırsak harika olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Analisti: Bitcoin’de Bu Tabanları Bekleyin! 2

Cointelegraph yazarı kripto analisti Michaël van de Poppe ise şunları söylüyor:

Bitcoin bu seviyeyi 37 binlerde kaybederse, bölgenin alt sınırına doğru 34-35 bin dolar civarında hızlı bir şekilde düşmeye başlayacağını düşünüyorum. Kripto piyasalarında göreceğimiz şey DXY’ye gerçekten bağlı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap