Voyager’ın iflas sürecinde hack’lendiği argüman edildi

Voyager’ın iflas sürecinde hack’lendiği argüman edildi

Paylaş
BTC Piyasası: Voyager’ın iflas sürecinde hack’lendiği argüman edildi

Voyager Digital’in iflas sürecinde hack’lendiği argüman edildi.

Voyager müşterileri iflas eden şirketten fonlarını kurtarmaya çalışıyor. Bununla birlikte Voyager’ın iflas sürecinde hack’lendiği argüman edildi.

Müşteriler Voyager’dan fonlarını kurtarmaya çalışırken hack savı gündeme düştü

Voyager Digital Holdings Inc. iflas sürecinde müşterilerin dolandırıcılıkla karşılaştığı bildirildi. Şirketin müşterilere ve alacaklılara geri ödeme yapmak için mahkeme kontrolünde para toplama eforları sonrasında platformunu 30 gün boyunca tekrar açtığı belirtiliyor. Lakin, bu mühlet zarfında müşterilerin kripto varlıklarına erişim elde etmek için tasarlanmış çeşitli dolandırıcılıklara maruz kaldığı söz ediliyor.

BTC Piyasası: Voyager’ın iflas sürecinde hack’lendiği argüman edildi 1

Dolandırıcılar, Voyager müşterilerinin Voyager olmayan kripto cüzdanlarını yeni bir hesaba bağlayarak ödemelerini artırabileceklerini sav eden düzmece web siteleri kuruyorlar. Yeni hesap oluşturulduktan sonra, Voyager olmayan cüzdanların boşaltıldığı belirtiliyor. Bu dolandırıcılıklardan çok az müşterinin etkilendiği, fakat kimilerinin mağdur olduğu söz ediliyor.

Voyager iflas süreciyle müşterilere ve alacaklılara para iadesi yapmaya başlayan birinci kripto firması olma özelliğini taşıyor. Mahkeme kayıtlarına nazaran, şirketin 1.8 milyar dolarlık hesap taleplerini karşılamak için sırf yaklaşık 630 milyon doları bulunuyordu.

Voyager Digital Holdings Inc.’in iflas süreci, ABD New York Güney Bölgesi (Manhattan) İflas Mahkemesi’nde yer alan dava numarası 22-10943 altında işleniyor. Yargıçlar ve iflas yetkilileri olayı soruşturuyor ve durumu incelemeye devam edecekler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap