Voyager Digital Tasfiyeye Hazırlanıyor

Voyager Digital Tasfiyeye Hazırlanıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Voyager Digital Tasfiyeye Hazırlanıyor

İflas eden borç vericinin alacaklıları varlıklarını şirketten almayı bekliyor.

Binance US ile mutabakatı bozulan Voyager kullanıcılarına geri ödeme yapmaya hazırlanıyor. Şirket alacaklılarına varlıklarının yaklaşık yüzde 36’sını geri ödeyecek.

Voyager Tasfiye Edilip Kapatılacak

Voyager Digital’in avukatları iflas eden kripto borç verenin, FTX US yahut Binance US’e satış konusunda muahede sağlayamamasının akabinde varlıklarını kendi kendine tasfiye edeceğini ve operasyonlarını durduracağını açıkladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Voyager Digital Tasfiyeye Hazırlanıyor 1

Dosyalamaya nazaran Voyager‘ın müşterileri, kripto varlıklarının yüzde 36’sı kadar bir birinci ödeme alacaklar. Bu, satın alma planlarından rastgele birinin başarılı olması durumunda, ödeme oranlarının yüzde 72-73 olduğu her iki kestirime kıyasla son derece düşük bir ödeme oranı.

İflas eden şirketin Binance US’e satışının iptal olması alacaklılar gözünde epey hayal kırıklığı yarattı. Binance US satışında olaya mahkemenin dahil olması Binance tarafında mutabakattan çekilmesiyle bitti. Ayrıyeten FTX US ile de satış görüşmeleri gerçekleştiren Voyager, şirketin iflas etmesinin akabinde yeniden bu görüşmelerden de eli boş döndü.

Sonuç olarak tasfiyeye hazırlanan şirket, kullanıcılarına geri ödemelere kripto para yahut nakit olarak ödeme alacaklar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap