Vodafone, Libra Association’dan Ayrıldı!

Vodafone, Libra Association’dan Ayrıldı!

Paylaş
Vodafone, Libra Association’dan Ayrıldı!

Facebook‘un kripto para projesi Libra’nın arkasındaki kurucu üyeleri kapsayan Libra Association, bir büyük ayrılıkla daha gündemde. 21 Ocak tarihinde yayınlanan bir basın bildirisine göre, Vodafone Group ilgili üyelikten ayrıldı ve Libra projesini terk ettiğini açıkladı.

Libra Projesinde Yeni Çatlak!

Vodafone tarafından yapılan açıklamada amaçlarının finansal tabana yayılma olduğu vurgulanırken, Libra’dan ayrılınmasına rağmen bu hedefin devam edeceği de belirtildi. Vodafone yetkilileri Libra Association’dan ayrılmalarına rağmen gelişmeleri takip edeceklerini ve gelecekte iş birliği yapma seçeneğini tamamen rafa kaldırmayacaklarını da açıkladılar.

Vodafone, Libra’dan ayrıls ada M-Pesa olarak bilinen mobil ödeme seçeneğine yönelik çalışmalara son hız devam edeceğini de vurguladı. M-Pesa direkt olarak Vodafone ile ortaklığı bulunan Kenya merkezli Safaricom tarafından geliştirilen Afrika merkezli bir ödeme çözümü olarak biliniyor.

Libra Association yöneticilerinden Dante Disparte de Cointelegraph kaynağına verdiği demeçte Vodafone’un artık üyeleri olmadığını teyit etti. Disparte buna ek olarak Libra’nın geliştirilmesine yönelik adımların ve projelerin devam ettiğini belirtti ve değişim hakkında şunları ifade etti:

“Association üyelerinin yapısı zamanla değişse de, Libra’nın yönetim ve teknolojisi ile ilgili tasarım Libra ödeme sisteminin sorunsuz yoluna devam edeceğini garanti altına alıyor. Libra Association güvenli, şeffaf ve tüketici dostu Libra ödeme sistemlerinin uygulanması için çalışmaya devam ediyor.”

Özellikle Libra’ya yönelik regülasyon baskısının artmasından sonra MasterCard, Visa, PayPal ve eBay gibi dev kurumlar da projeden ayrılmıştı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap