Vitalik Buterin’den devasa ETH transferi

Vitalik Buterin’den devasa ETH transferi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin’den devasa ETH transferi

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, yaklaşık yarım milyon dolar bedelindeki ETH’yi Kraken borsasına aktardı. Buterin’in bu atılımı, Ethereum’un yükselişe geçtiği şu günlerde, spekülasyonlara yol açtı.

Vitalik Buterin tanınan kripto para borsası Kraken‘e 490 bin dolar pahasında 300 ETH meblağında kıymetli bir transfer gerçekleştirdi. Süreç, 100 ETH ve 200 ETH’nin başka ayrı aktarıldığı iki dilimden oluştu. Dikkat cazibeli bir formda, bu transferden sonra bile Buterin’in “0x1Db ” cüzdanında hala 2 bin 451 ETH bulunduğu kaydedildi. Bu da 4,04 milyon dolarlık şaşırtan bir ölçüye tekabül ediyor.

Söz konusu transfer, son yıllarda Buterin cüzdanından bir borsaya yapılan en büyük direkt transferlerden biri olarak kayda geçti.

Öte yandan borsalara yapılan bu çeşit transferler, bilhassa Buterin’in kendisi de dahil olmak üzere potansiyel satış olayları olarak algılandığı için transferin zamanlaması spekülasyonlara yol açtı. Ethereum’un fiyatının müspet ivme göstermesi ve yeşil bölgede süreç görmesi dikkat çekti.

Bazı kullanıcılar Buterin’in değerli ölçüde ETH’yi bir borsaya taşıma kararının Ethereum fiyatında lokal bir doruğa işaret edip etmeyeceğini merak etti. Şimdilik tüm gözler, bu olaya reaksiyon verip vermeyeceğini görmek için Ethereum fiyat tablosuna döndü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap