Vitalik Buterin: Yeni bir ‘kripto kışı’na girmiş olabiliriz

Vitalik Buterin: Yeni bir ‘kripto kışı’na girmiş olabiliriz

Paylaş
Uzman Coin: Vitalik Buterin: Yeni bir ‘kripto kışı’na girmiş olabiliriz

Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin ses gtirecek yorumlarda bulundu. Kıyafetleriyle önplâna çıktığı ETHDenver 2022 Konferansı’nda değerlendirmelerde bulunan Buterin, kripto para piyasalarının yeni bir “kış mevsimi”ne girmiş olabileceğini belirtti.

“Güçlü projeler şimdi ortaya çıkacak”

“Kripto kışı”na girip girmedikleri konusunda emin olmadığını ancak eğer böyle bir durum varsa, uzun dönemli bir kalıcı projelerin şimdi ortaya çıkacağını belirten Buterin şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralarda kış sert geçer ve bu dönemde birçok uygulama ve proje yok olur. Geriye kalanlar ise uzun dönemli ve dayanıklı olablardır. Ekipleri ve getirdikleri modellerle zorlu dönemde hayata tutunmayı başarırlar. Artık kripto para endüstrisi, belli bir niş grubun, diğer bir niş grubu kontrol ettiği dönemleri geride bıraktı. Özellikle geçen sene yaşadığımız büyüme beni şaşırttı. Artık kripto para piyasası ana akım finansal piyasaların bir parçası gibi davranıyor. Bu dönemde bir kripto kışına girip girmediğimiz konusunda emin değilim ama eğer öyle ise, iyi projelerin hayatta kaldığı dönemler olacak. Yeni teknolojiler inşa eden projeler için de bu dönemler bir fırsat olur”

“İnsanlar blok zincirleri yeniden kullandığında bu sorunları görmemeli”

Bir süredir Ethereum’un ölçeklendirilmesi konusuna eğilen Buterin, yeniden ağın yoğun olarak kullanıldığı dönemler geldiğinde insanların aynı problemleri görmek istemeyeceğini de söyledi:

“Blok zincir yeniden kullanıldığında, insanların hala tıkanıklık ya da işlem yapılamama durumlarını görmesini istemeyiz”

1300 dolardan 90 dolara kadar inmişti

Hatırlanacağı üzere 2017 yılının Aralık ayındaki boğa sezonuyla beraber birçok kripto para gibi müthiş yükselişler yaşayan Ethereum, 2018’in Ocak ayında 1300 dolara kadar yükselmişti. Daha sonra gelen büyük düşüş hareketiyle birlikte kademeli şekilde düşen Ethereum, 90 doların da altına inmişti.

2021 yılındaki boğa sezonunda da adından söz ettiren ikinci en büyük kripto para, 10 Kasım günü de ATH yapmış ve 4 bin 800 doların da üzerine çıkmıştı.

Ethereum blok zinciri özellikle işlemlerin yavaşlığı ve yüksek ücretleriyle eleştiriliyor. ETH 2.0’ın bu tür sorunları çözmesi bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap