Vitalik Buterin, Ethereum’u Yavaşlatıyor Mu?

Vitalik Buterin, Ethereum’u Yavaşlatıyor Mu?

Paylaş
Vitalik Buterin, Ethereum’u Yavaşlatıyor Mu?

Ethereum’un sayılı kurucu ortaklarından olan Charles Hoskinson, yaptığı son röportajında “ezeli rakiplerinden” Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’i adeta topa tuttu. Hoskinson, Vitalik Buterin’in Ethereum hakkındaki her şeyi kendisinin gerçekleştirmek istediğini ve bunun aslında projeye en çok zararı veren unsur olduğunu belirtti.

Vitalik Buterin, Ethereum’a Zarar Veriyor

Ethereum’un geçtiğimiz yıllarda özellikle Buterin’in liderliğinden dolayı darbe aldığını açıklayan Hoskinson, Buterin’in projeyi yavaşlatıp buna köstek olduğunu düşünüyor:

“Ethereum aslında Vitalik’in hızında ilerliyor. Eğer o bir şeyi iyi yapmayı biliyorsa ve bir konuda yeterli hale gelebiliyorsa, bu konuyu halledebiliyorlar. Ancak araştırma gibi konulardan veya piyasaya bir ürünü sürmekten bahsediyorsanız bunlar tecrübe gerektiren ve zaman isteyen şeyler oluyorlar.”

ETH’nin aslında Vitalik Buterin’in ilk projesi olduğunu ve kendisinin tecrübesiz olduğunu aktaran Hoskinson, yine de ünlü kurucunun “iyi birisi” olduğunu vurguladı. Buterin’in Ethereum’u geliştirmek istiyorsa Snow White isimli PoS konsensüs mekanizmasını da kullanması gerektiğini belirten Hoskinson, projenin bu şekilde önemli bir ilerleme kaydedebileceğini de belirtiyor.

Vitalik Buterin ise Casper isimli PoS mekanizmasını geliştirmeyi sürdürüyor ve Ethereum 2.0  yaklaştıkça da bunun değişmesi mümkün gözükmüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap