Vitalik Buterin Büyük Soruyu Sordu: Bu Altcoin Kazandı!

Vitalik Buterin Büyük Soruyu Sordu: Bu Altcoin Kazandı!

Paylaş
BTC Piyasası: Vitalik Buterin Büyük Soruyu Sordu: Bu Altcoin Kazandı!

Vitalik Buterin’in “2035’te Dünyayı Kurtarmak” anketi Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL)’ya karşı popüler altcoin Cardano tarafından kazanıldı. Cardano (ADA), Ethereum (ETH) topluluğu için yapılan Vitalik Buterin anketini zahmetsizce kazandı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: Vitalik Buterin Büyük Soruyu Sordu: Bu Altcoin Kazandı! 1

Kazanan altcoin projesi Cardano oldu

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından yayınlanan ve ETH topluluğuna ETH orada olmasaydı 2035’te tercih ettikleri para biriminin ne olacağını soran anket, Cardano’nun zaferiyle sonuçlandı. Vitalik Buterin’in konuya ilişkin attığı tweet şöyle:

Ethereum topluluğu için anket. 2035’te uyanıyorsunuz ve dünyadaki tüm işlemlerin yanı sıra tasarrufların %80’i ETH olmayan tek bir para biriminde. Hangisi olmasını tercih edersin?

Söz konusu ankette ABD doları dahil üç kripto Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) birbirleriyle yarıştı. Anket sonucu, Ethereum topluluğu, ETH yoksa gelecekteki para birimi olarak rakipleri Cardano’yu tercih ettiği için şaşırtıcı bulundu. Topluluğun yanıtlarını kaydetmek için 24 saati vardı, toplam 600.697 kullanıcı yanıtlarını kaydetti ve Cardano, 2035 yılına kadar dünyayı kurtarmak ve işlemlere hükmetmek için lehine %42 oy aldı. Tüm kriptoların kralı Bitcoin, Cardano’ya neredeyse %4 ile kaybederken, USD ve Solana sırasıyla sadece %6,5 ve %13.1 ile en düşük desteği aldı. Cardano, akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesinden sonra ciddi bir ilgi gördü. Aralık 2021’in sonlarında Charles Hoskinson, Cardano’da yaklaşık 175 projenin bulunduğunu ve 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar yaklaşık 11 projenin üstlenileceğini belirtti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap