Vitalik Buterin: “Bitcoin Cash, Bitcoin Değildir”

Vitalik Buterin: “Bitcoin Cash, Bitcoin Değildir”

Paylaş
Vitalik Buterin: “Bitcoin Cash, Bitcoin Değildir”

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) arasında hangisinin gerçek BTC olduğuna, hangisinin Satoshi Nakamoto‘nun vizyonuna en çok uyduğuna dair ciddi tartışmalar yapılıyor.

Buterin Bitcoin Konusunda Son Noktayı Koydu!

Bitcoin Cash ekibinin önde gelenlerinden olan Roger Ver, özellikle BCH’nin işlem hızı sayesinde asıl Bitcoin olduğunu iddia etse de, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin kendisine katılmıyor. Buterin, 1 Şubat tarihinde yayınladığı bir gönderisinde, kendisini “Bitcoin Cash reklamcısı” olarak tanıtan Brad Mills’e karşı çıktı.

Analist Brad Mills’in iddiası, Bitcoin Cash’in reklamını yapmanın Bitcoin’e zarar verip aslında Ethereum’a fayda sağladığı yönündeydi. Buterin ise en alttan da okunabileceği tweet içerisinde Bitcoin cash’in Bitcoin olmadığını vurguladı ve tartışmalara son noktayı koydu. Daha önce birkaç kere Roger Ver’e verdiği destekle de benzer eleştirilerin hedefine oturan Buterin, bu açıklama ile eleştirilerden bir süre daha uzak kalabilecek gibi gözüküyor.

Bunun yanı sıra Bitcoin Cash ağı şu sıralar büyük bir tehlike altında ve BCH ciddi bir çöküş yaşayabilir. Jiang Zhuoer‘in Bitcoin Cash madencilerine uygulanması için sunduğu vergi tasarısı, toplulukta büyük bir yankı uyandırdı. BCH madencilerinden %12,5 vergi alınacağı iddiası, geçtiğimiz günlerde ağın saatlerce  boş kalmasına ve hiçbir madencinin işlem yapmamasına neden olmuştu. Böyle bir şeyin gerçekleşmesi kesinlikle BCH için daha önce görülmeyen bir düşüşü beraberinde getirebilir. Bitcoin Cash hakkında detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap