Visa, stablecoin için Solana (SOL) ile yürüyecek

Visa, stablecoin için Solana (SOL) ile yürüyecek

Paylaş
BTC Piyasası: Visa, stablecoin için Solana (SOL) ile yürüyecek

Ödeme devi Visa, stablecoin teşebbüslerinde Solana (SOL) blokzincirini kullanacağını açıkladı.

Küresel ödeme devi Visa, dijital varlıklar ve stablecoin alanındaki çalışmalarını tüm süratiyle sürdürüyor. Bu kapsamda Visa, son atağı olarak Solana iş birliğini duyurdu. Visa, stablecoin süreçlerini yüksek performanslı hale getirmek emeliyle çalışmalarını Solana ağına taşıyacağını açıkladı.

Visa’dan yeni atak: Solana tercihi!

Dünyanın en büyük ödeme ağı sağlayıcılarından Visa, dijital varlıklar alanındaki teşebbüsleri kapsamında Solana (SOL) ağına yöneliyor. Visa, stablecoin çalışmalarını Solana ağından sürdürecek.

Visa, hudut ötesi ödemeler ve ağ oluşturma çalışmaları kapsamında, stablecoin teşebbüslerine başlamıştı. Visa, Solana ağına genişlemesinin yanında, Worldpay ve Nuvei ile de birlikte çalışacak. Bu iki şirket, ticari satın alma hizmetleri sunuyor.

Visa’dan gelen açıklamalarda, “USDC üzere stabilcoinlerden ve Solana ve Ethereum üzere global blockchain ağlarından yararlanarak, hudut ötesi ödemelerin suratını artırmaya yardımcı oluyoruz ve müşterilerimize Visa hazinesinden kolaylıkla fon gönderip almaları için çağdaş bir seçenek sunuyoruz.” denildi.

Circle’ın kurucu ortağı Jeremy Allaire, yaptığı açıklamada, “USDC’nin Visa’nın inovasyonuyla eşleştirilmesinin ödemelerin, ticaretin ve finansal uygulamaların geleceğini nasıl açtığını gösteriyor.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap