Visa, sabit kripto para ödemeleri için Solana ağını kullanma kararı aldı

Visa, sabit kripto para ödemeleri için Solana ağını kullanma kararı aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Visa, sabit kripto para ödemeleri için Solana ağını kullanma kararı aldı

Investing.com – global ödeme devi Visa, Ethereum ağına ek olarak sabit kripto para ödemelerinde Solana ağının da kullanılacağını duyurdu. Şirket, ayrıyeten pilot program kapsamında Worldpay ve Nuvei ile iş birliğini duyurdu.

{{8318|VVisa}, pilot program kapsamında VisaNet platformu üzerinden prestiji para ödemelerini gerçekleştirmek için Ethereum ve Solana ağları üzerinden Worldpay ve Nuvei ortasında milyonlarca USDC varlığını taşıdı. 

Sabit kripto para ödemeleri konusunda konuşan Visa Kripto Lideri Cuy Sheffield, bu teşebbüsleriyle milletlerarası ödemelerin daha süratli halde gerçekleştirilmesinin ve müşterilere sabit kripto para ödeme seçeneği sunulmasının amaçlandığını söyledi. 

Visa’nın iş birliği yapmaya başladığı Worldpay ve Nuvei, çeşitli bölümlerde faaliyet gösteren işletmelere hizmet veren fintek şirketleri olarak biliniyor. Böylelikle işletmeler, Visa’nın takviyesiyle müşterilerine USDC üzere sabit kripto varlıklarla ödeme seçeneği sunabilecekler.

Kripto paraların ödemeler alanında benimsenmesini artırma niteliğindeki gelişme, birebir vakitte Solana’nın büyük bir ödeme şirketi tarafından birinci sefer kullanılması manasını taşıyor. 

Solana fonları talep görmeye devam ediyor

Bu gelişmenin haricinde Solana, bir yatırım eseri olarak da ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak CoinShares tarafından paylaşılan rapora nazaran Solana’ya dayalı yatırım eserleri, kurumsalların altcoin’lere olan ilgisinin azaldığı bu periyotta fon girişi kaydetmeye devam ediyor. Bilgiler, Solana yatırım fonlarının yılbaşından bu yana 26 milyon dolara yükseldiğine işaret etti. 

SOL fiyatı ise genel piyasa eğilimine bağlı olarak düşüş eğilimli hareketine devam ediyor. SOL, Temmuz ayında bu yana hızlanan düşüşte geçen hafta %5 bandında kıymet kaybıyla 20 dolar sonunun altına kaydı. Yeni haftaya ise yatay başlayan kripto para 19 dolar bandında alıcı bulmaya devam ediyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap