Venom Foundation, Ulusal Karbon Kredisi Sistemi için BAE ile iştirak kuruyor

Venom Foundation, Ulusal Karbon Kredisi Sistemi için BAE ile iştirak kuruyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Venom Foundation, Ulusal Karbon Kredisi Sistemi için BAE ile iştirak kuruyor

Düzenlenmiş piyasalarda Blockchain teknolojisinin benimsenmesinde başkan olan Venom Foundation, Ulusal Karbon Kredisi Sistemini geliştirmek ve uygulamak için BAE Hükümeti ile kıymetli bir Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladığını duyurdu. Bu dönüm noktası niteliğindeki iştirak, çevresel zorlukları ele almak ve ulusal ölçekte sürdürülebilirliği teşvik etmek için Blockchain teknolojisinden yararlanma yolunda kıymetli bir adımı temsil ediyor.

Bu ihtilal olarak nitelendirilen iş birliği, BAE’nin karbon emisyonu idaresinde şeffaflığı, güvenilirliği ve verimliliği artırmaya yönelik sarsılmaz kararlılığının altını çizerken, Venom’un yeni jenerasyon Blockchain teknolojisini kullanarak ülkeyi 2030 yılına kadar karbon emisyonlarında yüzde 40’lık bir azalmayı öngören tezli iklim maksatlarına yanlışsız ilerletiyor. Venom Blockchain ağının kendisi karbon nötr olarak çalışmaktadır.

İklim Değişikliği ve Etraf Bakanlığı (MCCE), Endüstriyel İnovasyon Kümesi ve Venom Foundation ortasında imzalanan Mutabakat Zaptı (MoU) dört stratejik gayenin ana çizgilerini çiziyor: Emisyonların azaltılması, sürdürülebilir tarımın teşvik edilmesi, etraf sıhhatinin uygunlaştırılması ve biyoçeşitliliğin korunması.

Bu paydaşlığın bir kesimi olarak Venom, daha yeşil bir geleceğin gerçekleştirilmesine etkin olarak katılacaktır.

Industrial Innovation Group CEO’su Taryam Matar Taryam, sürdürülebilir kalkınmaya olan bağlılıklarını şu sözlerle ifade etti:

“Industrial Innovation Group için Venom ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’nin birinci Ulusal Karbon Kredisi Kayıt Sisteminin oluşturulmasına katkıda bulunmak büyük bir onurdur. Global iklim değişikliği atmosferdeki CO2 konsantrasyonunun artmasıyla yakından ilişkili olduğundan, Industrial Innovation Group sürdürülebilir kalkınma gayelerine kararlılıkla bağlı kalmakta ve dekarbonizasyon da dahil olmak üzere çevresel etkiyi azaltmaya çalışmaktadır. 30 yılı aşkın tecrübesiyle Industrial Innovation Group, tanımlama süreçleriyle ilgili büyük ölçekli ulusal kayıtlar oluşturma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve çeşitli iş bölümleri için sürdürülebilir yollar geliştirme, karbon giderme teşebbüslerini kavramsallaştırma, farklı karbon kredisi kayıtları için proje dokümantasyonu oluşturma ve karbon kullanım projelerini aktif bir biçimde yönetme, izleme ve raporlama bahislerinde harikadır.”

Venom Foundation Vakıf Kurulu Lideri Peter Knez ise şu açıklamalarda bulundu:

“Ulusal Karbon Kredisi Sistemini kurmak üzere BAE Hükümeti ile el ele vermekten onur ve heyecan duyuyoruz. Venom olarak, blok zinciri teknolojisinin gerçek dünyada tesir yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz ve bu teşebbüs de bu vizyonu harika bir biçimde somutlaştırıyor. Birlikte, sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya ve global iklimi olumlu tarafta etkileyen tahlillere öncülük etmeye kararlıyız.”

Venom’un başarısı, çığır açan teknolojisi, sıkı yasal uyumluluğu ve çok çeşitli kullanım durumlarına hizmet eden ölçeklenebilir ve inançlı bir platformdan kaynaklanmaktadır.

Venom ve BAE Hükümeti ortasındaki Mutabakat Zaptı yürürlüğe girerken, her iki kuruluş da Ulusal Karbon Kredisi Sisteminin başarılı bir formda başlatılmasını ve uygulanmasını sabırsızlıkla beklemektedir. Bu tarihi paydaşlık, çevresel teşebbüsleri ilerletmede blok zinciri teknolojisinin potansiyelini örneklemekte ve daha sürdürülebilir ve etraf dostu bir gelecek inşa etme taahhüdünü güçlendirmektedir.

Venom Vakfı Hakkında:

Abu Dabi Küresel Market (ADGM) tarafından lisanslanmış merkezi olmayan bir ağ olarak faaliyet gösteren Venom Foundation, global Web3 projelerinin ilerlemesine öncülük etmektedir. Dünyanın birinci uyumlu blok zinciri olan Venom, yatırımcılar ve finansal hizmet firmaları için inançlı bir ortam sağlayarak inşa etme, yenilik yapma ve genişleme özgürlüğü sunuyor. ADGM’nin yetkisi altındaki Venom, yetkililer ve işletmeler için muteber bir platform olarak hizmet vermekte ve düzenleyici gerekliliklere uygunluğu sağlamaktadır.

Venom, yeteneklerini geliştirmek için blok zinciri üzerinde bir dizi kurum içi merkezi olmayan uygulama (dApps) ve protokol geliştirmiştir. Dinamik parçalama, düşük fiyatlar, yüksek süratli süreçler ve ölçeklenebilirlik üzere özellikleriyle Venom, gelişen global bir Web3 uygulamaları ekosistemi için temel altyapı olarak hizmet verme potansiyeline sahiptir. İnanılmaz süreç suratları ve sınırsız ölçeklenebilirliği, süratle büyüyen bir kullanıcı tabanının gelişen gereksinimlerini karşılamasını sağlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap