Varlık yönetim şirketi Jefferies, fiyat düşerse daha fazla Bitcoin alacak

Varlık yönetim şirketi Jefferies, fiyat düşerse daha fazla Bitcoin alacak

Paylaş
Uzman Coin: Varlık yönetim şirketi Jefferies, fiyat düşerse daha fazla Bitcoin alacak

Varlık yönetim şirketin Jefferies’in, yüzde 5 orandaki Bitcoin yatırım politikası devam edecek. Açıklama şirketin küresel sermaye strateji başkanı olan Christopher Wood’dan gelirken, fiyatın düşmesi durumunda ise bu oranın artırılabileceği belirtildi.

“Bir daha 20 binli seviyeleri görmeyebiliriz”

2020’nin aralık ayında Bitcoin fiyatı 22779 dolarken en büyük kripto paraya yatırım yaptıklarını söyleyen Wood, fiyatın yeniden bu seviyeye gelmesi durumunda yüzde 5’lik oranda artışa gidebileceklerini söyledi:

“26 Temmuz’da 34 binden 40 bin dolara yükseldiğimiz yüzde 18’lik büyüme, kaldıraçlı ‘short’ pozisyonların tasfiyesi diye düşünüyorum. Bitcoin’e olan yatırımımız bu oranda devam edecek. Eğer yeniden 20 binli seviyeleri görürsek oranımızı artıracağız ama açıkçası bir daha o fiyatları göremeyebiliriz de…”

Aralık ayında altından kısıp Bitcoin’e vermişti

Hatırlanacağı üzere şirket, Aralık ayında Bitcoin 3 yıl sonra ilk kez 20 bin dolar seviyesine gelip, bu bölgeyi de aşınca, portföyde altın pozisyonunu yüzde 50’den yüzde 45’e çekerken yüzde 5 oranında da Bitcoin tutmaya başlamıştı.

Wood daha önce ise Bitcoin’in yasa dışı ilân edilebilme olasılığı sebebiyle en büyük kripto paraya yatırım yapmaya sıcak bakmıyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap