Varlık yöneticisi Guggenheim, yeni fonuyla Bitcoin’e kapı açabilir

Varlık yöneticisi Guggenheim, yeni fonuyla Bitcoin’e kapı açabilir

Paylaş
Uzman Coin: Varlık yöneticisi Guggenheim, yeni fonuyla Bitcoin’e kapı açabilir

Yatırım ve finans danışmanlığı firması Guggenheim Partners’ın yeni oluşturduğu fon olan Guggenheim Aktif Dağıtım Fonu’nun Bitcoin’e yatırım yapma yolunu açabileceği belirtildi.

Şirketin 1 Haziran tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği resmi dosyaya göre fon, kripto paralara zamanla yatırım yapabileceği gibi, her zaman da içinde kripto ürünleri bulundurmayabilir. Fonun direkt ya da endirekt olarak nakit ödemeli türev kontratlar vasıtasıyla kripto paralara yatırım yapabileceği belirtildi.

Portföyün gün be gün yönetiminden ise, özellikle sürekli olarak fikir değiştirmesiyle eleştirilen ve kripto paraları geçtiğimiz ay ‘lale balonu’na benzeten Guggenheim Partners’ın baş yatırım yöneticisi Scott Minerd sorumlu olacak. Minerd, birkaç ay önce de Bitcoin’in 600 bin dolarlık fiyat seviyesine ulaşabileceğini belirtmişti.

Minerd son olarak ise Bitcoin ve Ethereum’un kripto para evreninde hayatta kalacak varlıklardan olduğunu ancak Mayıs ayındaki düşüşten sonra toparlanmalarının zaman alabileceğini belirtmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap