Valkyrie, Ethereum Strateji ETF’si için SEC’e başvurdu

Valkyrie, Ethereum Strateji ETF’si için SEC’e başvurdu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Valkyrie, Ethereum Strateji ETF’si için SEC’e başvurdu

Valkyrie Funds, Ethereum Strateji ETF’si için SEC’e müracaatta bulundu.

Spot Bitcoin ETF’si furyası sürerken Valkyrie bu sefer Ethereum için teşebbüste bulundu. Şirket, SEC’e Ethereum ETF’si için müracaatta bulundu.

Valkyrie’den Ethereum ETF başvurusu

Valkyrie Funds, Ethereum Strateji ETF’si olarak isimlendirilen yeni bir fon için Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na başvurdu. Bu fon, Ethereum ve başka teminat yatırımları üzerine borsada süreç gören vadeli süreç mukavelelerine yatırım yaparak yatırımcılara sermaye takdiri sağlamayı amaçlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Valkyrie, Ethereum Strateji ETF’si için SEC’e başvurdu 1

Valkyrie Funds zati Bitcoin Strateji ETF’si ve Bitcoin Miners ETF’si hali hazırda sunuyor. Ethereum Strateji ETF’si, yüksek kaliteli menkul değerler ve teminat yatırımları dahil olmak üzere eter ve vadeli süreç kontratlarına yatırım yaparak yatırımcılara yarar sağlamayı amaçlıyor.

Fonun dosyalamasında, “Ethereum ve ETH vadeli süreçleri nispeten yeni bir varlık sınıfıdır. Eşsiz riskler taşırlar ve tarihî olarak kıymetli fiyat dalgalanmalarına maruz kalmışlardır. Yatırımın kıymeti, sıfıra düşmek dahil değerli ölçüde düşebilir” sözleri yer aldı.

Valkyrie, spot Bitcoin ETF’si için de yarışıyor. SEC şimdi spot Bitcoin ETF’sine onay vermemiş olsa da, Bitcoin vadeli süreç mukavelelerine yatırım yapan fonları onaylamadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap