Uzmanlar Bitcoin İçin Eylül’den Ne Bekliyor?

Uzmanlar Bitcoin İçin Eylül’den Ne Bekliyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Uzmanlar Bitcoin İçin Eylül’den Ne Bekliyor?

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsalar Kurulu, dün spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu müracaatlar hakkında karar vermeyi erteledi. Bu kararın akabinde, Grayscale’in SEC zaferiyle güçlü artış kaydeden Bitcoin sert düşüş gördü. Böylelikle başkan kripto çıkarlarının neredeyse tamamını geri verdi. Yeni bir aya başlarken gözler BTC’nin Eylül performansında olacak. Analistler Eylül ayının BTC için neler getireceği hakkında görüşlerini paylaşıyor.

Bitcoin için izlenecek kilit seviyeler

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası yükseliş ivmesini koruyamadı. Bunun üzerine gelen SEC’in spot Bitcoin ETF kararlarını ertelemesi haberi düşüşü derinleştirdi. Artık gözler kırımız Ağustos’un akabinde Eylül ayında. Fairlead Strategies analisti Will Tamplin, Bitcoin için hafta içindeki birinci sıçramanın, kısa vadeli göstergelerden gelen olumlu sinyallerle desteklendiğini söylüyor. Ayrıyeten analist, bunun ilerleyen günlerde başkan kripto paranın birebir süreç aralığında devam edeceğini gösterdiğini belirtiyor. Buradan hareketle analist, izlemek için şu düzeyleri işaret ediyor:

Bitcoin için test edilecek bir sonraki kilit düzey 28.800 dolarda duruyor. Bu kilit düzeyden sonra izlenecek düzey 31.900 dolar olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzmanlar Bitcoin İçin Eylül’den Ne Bekliyor? 1

Bitcoin yeni bir atakla bu düzeyleri test edebilir!

Bitcoin’in performansını kıymetlendiren bir başka analist ise Wolfe Research’ten Rob Ginsberg. Analiste nazaran, BTC biraz ilerleme kaydederse, ilerleyen günlerde 29,5-30 bin dolar direncini tekrar test etmesi mümkün. Analist, Bitcoin’in sonunda bu düzeyleri geçmesini bekliyor. Fakat, bu dirençleri aşmayı başaramaması durumunda BTC’nin 25.000 dolar düzeylerine kaymasını mümkün görüyor. Bu ortada Ginsberg, Grayscale’in SEC karşısındaki zaferinin tesirlerini de ihmal etmiyor. Analist, bu cins katalizörlerin uzun vadeli boğa görüşünü güçlendirdiğini belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzmanlar Bitcoin İçin Eylül’den Ne Bekliyor? 2

Eylül’ün BTC için kırmızı olma ihtimali yüksek, ancak…

Son olarak Cantor Fitzgerald analisti Elliot Han, Bitcoin fiyatının tarafı hakkında görüşlerini paylaşıyor. Analist, pay senedi piyasaları için Eylül’ün tarihi olarak düşüş ayı olduğunu belirtiyor. Pay senedi piyasaları ve Bitcoin ortasındaki korelasyondan hareketle BTC’nin de düşebileceğini ima ediyor. Bu doğrultuda Han, başkan kripto paranın en berbat ayının Eylül 2019 olduğunu söylüyor. Bu derin kayıp, 2020 halving etkinliğinden evvel gerçekleşti. Analist, şu değerlendirmeyle son noktayı koyuyor:

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlemelerden bir olumlu haber alırsan bu Bitcoin için müspet olacaktır. Lakin, şu an için ETF müracaatların ait kararlar dışında bir şey yok. Bununla birlikte, üst ya da aşağı tarafta sürprizlerin olmayacağı manasına da gelmiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap