Uzmanlar, Bitcoin fiyatını yıl sonunda nerede görüyor?

Uzmanlar, Bitcoin fiyatını yıl sonunda nerede görüyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Uzmanlar, Bitcoin fiyatını yıl sonunda nerede görüyor?

Investing.com – Bitcoin, yaz periyoduna SEC şokuyla girdikten sonra spot ETF müracaatlarının yine canlanmasıyla bu şoku çabuk atlattı ve 30.000 dolar bandına adım attı. Bu süreçte Bitcoin’in toparlanma sürecini destekleyen kesim, kurumsal ilgide artış oldu.

Temmuz ayına girildiğinde 31.800 dolara kadar yükselen Bitcoin, ayın ikinci yarısında ivme kaybetmeye başlarken bu hafta prestijiyle 30.000 doların altında süreç görmeye başladı. Yılın ikinci yarısında Bitcoin nasıl hareket edeceği merak konusu olmaya devam ederken 29 finans uzmanına Bitcoin için yıl sonu fiyat varsayımı soruldu. 

Finder.com’un Finbold ile paylaştığı sonuçlara nazaran piyasa uzmanları, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda kıymetini artırmasını bekliyor. 29 piyasa uzmanının katıldığı ankette konsensüs kestirimi Bitcoin’in yıl sonunda 38.488 dolara ulaşabileceği tarafta oluştu. Bununla birlikte piyasa uzmanları, BTC için potansiyel tepenin 2023 yılında 42.000 dolar civarında olabileceğini düşünüyor. 

Daha uzun vadeli fiyat varsayımında ise ankete katılan uzmanlar, Bitcoin’in 2025 yılında ortalama 100 bin dolara ulaşabileceğini ve 2030 yılına kadar daha uzun vadeli iddiada 280 bin doların üzerine çıkabileceğini öngörüyor. 

Uzmanların Bitcoin ile ilgili yorumları

Finans piyasasındaki deneyimli isimler ortasında yapılan ankette profesyonellerin Bitcoin fiyat amaçlarını kapsamlı tahlilleriyle belirledikleri aktarıldı. İddialar, kripto paranın potansiyel performansında farklılık gösterse de genel kanı yükseliş taraflı oldu. 

Bitcoin için yükseliş maksadını destekleyecek faktörler ortasında kripto paraya yönelik kurumsal ilgideki artış ön plana çıkıyor. Uzmanlar, bilhassa mümkün bir spot ETF onayının Bitcoin piyasasındaki likiditeyi önemli biçimde artıracağı konusunda hemfikir.

Bunun yanında mümkün bir spot ETF onayının Bitcoin’in önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan halving olayıyla desteklenmesinin uzun vadeli yükseliş trendini güçlendireceği düşünülüyor.

Sonuç olarak ankete katılan uzmanların yarısından fazlası Bitcoin hakkında olumlu görüşe sahip olarak piyasaya giriş için yanlışsız vakit olduğunu düşünürken iştirakçilerin %33’ü ise  mevcut yatırımların tutulması görüşüne sahip. Öteki %7’lik kısım ise Bitcoin’de satış tavsiyesine sahip.

Bitcoin, son 24 saatlik vakit diliminde %4 oranında bir düşüşün akabinde 29.000 doların altını test etti. Akabinde kısmen toparlanan BTC, güne 29.000 dolar hududunda yatay başladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap