Uzmandan çarpıcı argüman: Bitcoin “sahte bir hamle” yapabilir!

Uzmandan çarpıcı argüman: Bitcoin “sahte bir hamle” yapabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Uzmandan çarpıcı argüman: Bitcoin “sahte bir hamle” yapabilir!

Bitcoin ile ilgili yeni kıymetlendirme yapan tanınan kripto uzmanı CrypNuevo çarpıcı argümanlarda bulundu. BTC’nin üst tarafta daha fazla likidite sağlayacağını söyleyen CrypNuevo, fiyatını ise 25.300 dolara kadar düşürebilecek geçersiz bir atılım yapabileceğini tabir etti.

14 bin doları görebilir

Piyasanın hareketlenmesiyle birlikte Bitcoin’in fiyatı son birkaç hafta içinde değerli bir darbe aldı ve son yedi gün içinde bir defa daha kritik 26.000 dolar eşiğinin altına düştü.

Bu düşüş, bir dizi pürüzle karşı karşıya kalan yükseliş ivmesinin azalmasıyla ortaya çıktı. Potansiyel faiz oranı artışlarına ait telaşlar, Çin’in emlak piyasasının huzursuz edici durumu ve piyasa faaliyetlerindeki genel düşüş, kripto para ünitesinin aşağı taraflı gidişatına toplu olarak katkıda bulunuyor.

Yine de Bitcoin’in fiyatında son devirde yaşanan düşüş, birçok yatırımcıyı kripto varlığın hakikaten tabana vurup vurmadığı konusunda kararsız bıraktı.

Kripto para analisti Ali Martinez 28 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, tarihî olarak Bitcoin’in düşüş eğilimlerinin, şu anda 14.800 dolar olan Proof of Work (PoW) Taban Fiyatlandırma Modeline ulaştığında sona erdiğini söyledi. Bu sayı, yüzde 40’ın üzerinde kıymetli bir potansiyel düşüş manasına geliyor.

BTC Piyasası: Uzmandan çarpıcı argüman: Bitcoin “sahte bir hamle” yapabilir! 1

BTC 21 bin dolarlık güçlü dayanakla korunuyor

Bununla birlikte Martinez, bu türlü bir düşüşün gelmesi için 20.900 dolarlık sağlam dayanak düzeyinin evvelden aşılması gerekeceğini de kelamlarına ekledi:

“Önceki döngülerde BTC, düşüş eğiliminin sonunu işaret etmek için PoW Taban Fiyatlandırma Modeline ulaşmıştı. Bu düzey şu anda 14.800 dolarda bulunuyor ve güçlü dayanak 20.900 dolarda beliriyor.”

PoW Taban Fiyatlandırma Modeli, kripto para piyasasında düşüş eğilimleri sırasında potansiyel taban fiyatlarını belirlemek için kullanılan bir kavramdır. Elektrik ve donanım sarfiyatları üzere faktörler göz önünde bulundurularak, madencilik faaliyetlerinin maliyetini yansıtan belli fiyat düzeyleri etrafında takviye bulma eğiliminde olan kripto paraların tarihî fiyat modellerinden türetilmiştir.

Bitcoin “sahte bir hamle” yapabilir

Popüler kripto uzmanı CrypNuevo, BTC’nin, piyasa yapıcıların perakende yatırımcılar ortasında daha fazla kısa durumu teşvik etme stratejisi olarak tanımladığını ve sonuçta üst tarafta daha fazla likidite yaratarak fiyatını 25.300 dolara kadar düşürebilecek kayda kıymet bir “sahte hareket” görebileceğini söyledi.

CrypNuevo, likidite datalarına ve piyasa psikolojisine dayanan “BTC Pazar Güncellemesi” tahlilinde, bunun sonucunda piyasa yapıcıların önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatlarını 27.000 ila 28.300 dolar ortasına itebilecek kısa bir sıkışma düzenlemesine imkan sağlayacağını da tabir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap