Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak!

Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak!

BTC’nin potansiyel toparlanmasının daha geniş bir bölüm toparlanması için katalizör vazifesi görmesi mümkün. Bu da yatırımcıların sermayelerini stratejik olarak konumlandırmaları için çok kıymetli bir periyoda işaret ediyor. Önümüzdeki çeyrek beklentisiyle kripto uzmanı Ivan Zhelev, bir sonraki çeyreğe hakim olma potansiyeline sahip 5 kripto para belirledi.

İlk sırada Solana (SOL) var

Solana, maliyetleri son derece düşük tutarken saniyede binlerce süreci işlemesine imkan tanıyan eşsiz bir mimariye sahip bir akıllı kontrat platformu. Kullanıcılar süreç başına ortalama 0,001 dolardan daha az ödüyor. Bu yüzden, piyasadaki en ucuz kripto para ekosistemleri ortasında yer alıyor. Birkaç gün evvel, Solana’nın DeFi ekosistemi değerli bir kilometre taşına ulaştı. Böylelikle, Toplam Kilitli Kıymeti (TVL) 655 milyon doların üzerinde yeni bir yıllık tepeye çıktı. Bu, 1 Ocak 2023’te kaydedilen 210,47 milyon dolar TVL’den bu yana %211’lik kıymetli bir artışa işaret ediyor. SOL şu anda 63,89 dolardan süreç görüyor. Token, son bir ayda yaklaşık %64’lük bir fiyat artışı yaşadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak! 1SOL bir aylık fiyat performansı. Kaynak: CoinMarketCap

Önde gelen bir kripto analisti olan InvestAnswers’a nazaran, pazar genişlemesinin bir sonraki etabında SOL’un Ethereum’un (ETH) %10’una ulaşması bekleniyor. Analist, Ethereum’un bir sonraki boğa piyasasında 8.000 doların üzerine çıkacağını varsayıyor. Bu doğrultuda, Solana’nın ETH’nin piyasa kıymetinin %10’una ulaşması halinde, (bu geçmişte zati ulaştığı bir eşik), SOL için 231 dolarlık bir fiyat maksadı veriyor. Bu da mevcut fiyattan yaklaşık %275’lik bir yatırım getirisi (ROI) manasına geliyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) ikinci sırada

Ethereum 2.100 dolarlık direnç düzeyinin üzerinde olumlu bir eğilim sergiliyor. Kripto para, aylık grafiğinde %19,8’lik değerli bir çıkar kaydetti. Mevcut müspet ivmesi, spot ETF’ler için uygulamalar ve Ethereum’un ekosisteminin katman-2 tahlilleri tarafından yönlendirilen genişlemesi üzere çeşitli faktörlerle destekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak! 2ETH bir aylık fiyat performansı. Kaynak: CoinMarketCap

Ayrıca, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) birkaç gün evvel Fidelity’nin spot Ethereum ETF teklifi için inceleme sürecini başlattı. BlackRock üzere firmaların benzeri müracaatları da düzenleyici yeşil ışık bekliyor. Onaylanması halinde, bu ETF’ler Ether’in dijital bir emtia olarak statüsünü güçlendirecek. Ayrıyeten, bir menkul değer olarak muamele görme mümkünlüğünü azaltacak. Münasebetiyle, potansiyel olarak daha fazla yatırımcıyı ona yönlendirecek.

Lider kripto para Bitcoin (BTC) de listede

Bitcoin şu anda, öncelikle ABD düzenleyicileri tarafından bir spot borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayını çevreleyen spekülasyonlarla beslenen yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyini ararken 40.000 dolar düzeyini geri kazanmayı hedefliyor. Dahası, buna çok yakın.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak! 3Bitcoin aylık fiyat performansı. Kaynak: CoinMarketCap

ETF ile ilgili haberler, yaklaşan yarılanma olayıyla birleştiğinde, Bitcoin’i diğer bir rekor düzeye taşıyabilecek değerli bir olay olarak görülüyor. BTC, aylık grafiğinde %14’ün üzerinde bedel kazandı. Yazı sırasında önder kripto para 39.418 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Dördüncü kripto para Ripple (XRP)

XRP (XRP), 33,1 milyar piyasa bedeliyle en büyük beşinci kripto para ünite. Yazı sırasında, evvelki 24 saat içinde %0,77’lik bir artışı temsil eden 0,62 dolardan süreç görüyordu. Bu karlar, yıl boyunca %57,3’lük bir artışın tersine, token’ın bedelinin %0,99’unu kaybettiği bir haftanın akabinde geldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak! 4XRP aylık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Geçtiğimiz yıl XRP’nin fiyatı %53 oranında artış kaydetti. Bu periyotta en uygun 100 kripto varlığının %64’ünden daha yeterli performans gösterdi. Son 30 günde 18 yeşil gün yaşarken 200 günlük kolay hareketli ortalamasının üzerinde süreç görüyor. Analist Egrag Crypto’ya nazaran XRP’nin gidişatına bağlı olarak 10 ya da 50 dolara ulaşması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak! 5

Eğer XRP 10 dolarlık bir fiyata ulaşırsa, bu mevcut düzeylerden %1.530’un üzerinde bir büyüme manasına gelecek. Öte yandan, XRP 50 dolara ulaşırsa, bu %8.000’in üzerinde bir ralliye işaret edecek.

Son sıradaki kripto para Shiba Inu (SHIB)

Son olarak, potansiyel boğa piyasasına hazırlık için daha uygun fiyatlı bir seçenek. Dünyaca ünlü meme coin’i Shiba Inu (SHIB), katman-2 tahlili Shibarium’un son günlerde %4.400’ün üzerinde süreç patlaması yaşamasının akabinde yatırımcıların dikkatini yine üzerine çekti. Shibariumscam’in bilgilerine nazaran, süreçler 5,1 milyona ulaştı. Bu, lansmanından bu yana kaydedilen en yüksek sayı. Bunun akabinde, SHIB’nin kıymeti %1,37’lik bir artışla 0,0000085 dolara yükseldi. Shiba Inu’nun piyasa kıymeti 5 milyar dolar. Bu da onu en büyük 18. kripto para yapıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak! 6SHIB 24 saatlik fiyat performansı. Kaynak: CoinMarketCap

Bu ortada token, 2021’deki tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) kıyasla neredeyse %90 düşüş yaşadı. Fakat yatırımcılar potansiyel boğa piyasasında bedelini tekrar kazanacağından umutlu.

Makaledeki görüşler ve varsayımlar uzmana ve analistlere ilişkin olup, mutlaka yatırım tavsiyesi değildir. Btcpiyasasi.com olarak yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap