Uzaya Bitcoin (BTC) Cüzdanı Gönderildi!

Uzaya Bitcoin (BTC) Cüzdanı Gönderildi!

Paylaş
Uzaya Bitcoin (BTC) Cüzdanı Gönderildi!

Geçtiğimiz haftanın sonlarına doğru kripto para sektöründe bile yeni ve ilginç kabul edilecek bir olay gerçekleştirildi ve uzaya gerçek bir Bitcoin (BTC) cüzdanı gönderildi.

SpaceX Roketi İle Bitcoin (BTC) Cüzdanı Transferi!

SpaceX‘in Falcon 9 roketi ile Perşembe günü gönderilen cüzdan, SpaceChain bünyesindeki geliştiriciler tarafından geliştirildi. Cüzdan Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) vardığında buradaki ilk aktif Bitcoin cüzdanı olarak da tarihe geçecek. SpaceChain firması aslında adından da anlaşılacağı üzere dünyanın çok dışında yerlerde bile kripto para ekosisteminin genişletilmesi gerektiğini savunan ve buna yönelik hamlelerden kaçınmayan bir ekip.

Üç yıllık bir geçmişe sahip olan SpaceChain aslında daha önce Çin içerisinden iki adet roket ile gönderim yapmış olsa da, ABD’den yapılan bu fırlatma bir ilk özelliği taşımakta. SpaceChain CEO’su ve kurucusu Zee Zheng gönderilen Bitcoin cüzdanının ve ağ düğümünün uzun vadede Bitcoin ağı için küçük ancak önemli bir rol oynayacağının altını çizdi. Astronotlar ISS’ye giriş yapıp cüzdanı yüklediklerinde, ağ düğümü yaklaşık bir yıl burada hizmet verecek ve ISS veri aktarımı aracılığıyla çoklu imza işlemlerini güvenceye alacak.

Aslında uzaya ağ düğümü gönderme trendi bundan yaklaşık 2 sene önce başladı. Bu akımın öncülerinden olan Qtum projesi de ‘uzay merkezli ilk blockchain ağ düğümü’ ile tarihe geçmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap