Uydurma kontağa tıkladı: 24 milyon dolar çöpe gitti!

Uydurma kontağa tıkladı: 24 milyon dolar çöpe gitti!

Paylaş
BTC Piyasası: Uydurma kontağa tıkladı: 24 milyon dolar çöpe gitti!

Bir kişi, kripto dolandırıcılarının oluşturduğu uydurma kontağa tıklaması sonucu 24 milyon dolarlık kripto varlığını kaybetti.

Kripto bölümünde kimlik avı dolandırıcılığının önüne geçilemiyor. Bilhassa toplumsal medya platformları üzerinden yürütülen dolandırıcılık teşebbüsleri, kripto yatırımcılarını mağdur ediyor. Kimlik avı dolandırıcılarının son kurbanı ise 24 milyon dolarlık varlığından oldu. Bir kişi, ezkaza tıkladığı geçersiz temas sebebiyle 4.851 Rocket Pool ETH’sini ve 9.579 Lido Staked ETH’sini çaldırdı.

Yanlışlıkla parasından oldu!

Bir kullanıcı, kimlik avı dolandırıcılarının kurbanı oldu. Kullanıcı, tıkladığı irtibat aracılığıyla cüzdan erişim müsaadesi verdi. Cüzdan erişim müsaadesine erişen dolandırıcılar, kullanıcının 24 milyon dolarlık kripto varlığını çaldı. Bir yanılgı, kullanıcıya milyonlarca dolara patladı.

Birçok kripto güvenlik kuruluşu, gerçekleştirilen bu akının kimlik avı hırsızlığı olduğunu tespit etti. Fakat kimlik avı hırsızlığında, kullanıcının ezkaza yahut dalgınlıkla geçersiz kontağa tıklaması, olayın can alıcı kısmı oldu. Kullanıcının 24 milyon dolarını çaldırması, kripto dalındaki en büyük kişisel dolandırıcılık hikayesini meydana getirdi.

Beosin güvenlik firması analisti Mario B, fonların transferFrom aracılığıyla çalındığını ve bu atılımın kimlik avı temasıyla gerçekleştiğini söyledi. Etherscan kayıtlarına bakıldığında, kullanıcının çalınan varlıkları Fake Pishing186943 isimli cüzdana taşındı.

Bu üslup dolandırıcılık öyküleri bitmek bilmiyor. Uzmanlar, kullanıcıların ferdi güvenlik tedbirlerini almalarını talep ediyor. Bilhassa kullanıcılar, her irtibata tıklamamalı ve cüzdan müsaadeleri konusunda daha dikkatli davranmalı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap