Usta Analistten Bitcoin Alarmı: Bu Tarihte Çift Haneli Düşebilir!

Usta Analistten Bitcoin Alarmı: Bu Tarihte Çift Haneli Düşebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Usta Analistten Bitcoin Alarmı: Bu Tarihte Çift Haneli Düşebilir!

Yakından takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, tarihî bir modelin Bitcoin için çift haneli fiyat düşüşüne işaret ettiğini paylaştı. Tahlillerine nazaran, BTC her halving döngüsünden evvel tabanları ziyaret ediyor.

Tarih tekerrür ederse Bitcoin fiyatı çift haneli düşecek

Cowen, 786.000 YouTube abonesine seslendiği aktüel tahlillerinde tarihi bir Bitcoin düşüş modeline dikkat çekti. Bu model her Bitcoin halving öncesinde ortaya çıkıyor. BTC fiyatı bu vakit dilimlerinde kesinlikle taban düzeylerini tekrar ziyaret ediyor. Aşağıdaki grafiği paylaşan analist, detayları şöyle açıklıyor:

Bu sefer farklı olacak mı? Bu sefer farklı olduğu ve Bitcoin’in 20 haftalık SMA’nın (basit hareketli ortalama) üzerine çıkıp yarılanma öncesi yılın 4. çeyreğine girerken bunu takviye olarak tutacağı istikametindeki anlatılar gerçek mu? Ben şüpheliyim…

BTC Piyasası: Usta Analistten Bitcoin Alarmı: Bu Tarihte Çift Haneli Düşebilir! 1

“12.000 doların altına ineceğiz”

Cowen, bu yılın geri kalanında Bitcoin’in muhtemelen en son Mayıs 2022’de ulaşılan fiyatla tepede ve daha evvel Kasım 2020’de kaydedilen fiyatla en altta işaretlenen aralıkta kalacağını söylüyor. Kripto analisti, tarihi model hakkında karamsar bir görünüm sunuyor. Teknik açıdan Bitcoin yatırımcılarını korkutan şu fiyat düzeylerine yer veriyor:

Burada, yılın yaklaşık yarısını yükselişle, yarısını da düşüşle geçirdiğimiz istikametindeki görüşümde ısrar edeceğim. Daha evvel 2023’teki fiyat hareketinin büyük ihtimalle 12.000 ila 35.000 dolar aralığında kalacağını söylemiştim. Yani Bitcoin fiyatının 2023’te bu sonların dışına çıkacağını düşünmüyorum. 12.000 doların altına ineceğiz.

Bitcoin fiyatı bu yıl yeni bir tepe daha göremeyebilir

Cowen’in teknik suramı, Bitcoin boğaları için kritik ve zorlayıcı bir dirence işaret ediyor. Analiste nazaran, Temmuz ayının tepesi olan 31.800 dolar civarındaki düzey bu yıl Bitcoin için tepe olarak kalmaya devam edecek. Özetle analist, Bitcoin fiyatının 2023 boyunca 30.000 dolar altında süreç görmesini bekliyor:

Ayrıca, yılın yaklaşık yarısını yükselişle, yarısını da düşüşle geçirdiğimizi açıkça belirttiğim için, yıllık en yüksek düzeylerin gelmesi ihtimalinin de yüksek olduğunu düşünüyorum.

BTC Piyasası: Usta Analistten Bitcoin Alarmı: Bu Tarihte Çift Haneli Düşebilir! 2

Bu ortada, ünlü Bloomberg analisti Mike McGlone, uzun bir ortadan sonra BTC hakkında olumlu varsayımlar yaptı. Cowen, önder kriptonun 31.800 dolar bölgesinin altında vakit geçirmesini beklerken, McGlone uzun vadede ralli bekliyor. Btcpiyasasi.com olarak şimdiki tahlillerinin detaylarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap