Usta Analistler Uyardı: Bitcoin Son Defa Düşebilir!

Usta Analistler Uyardı: Bitcoin Son Defa Düşebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Usta Analistler Uyardı: Bitcoin Son Defa Düşebilir!

Kripto analistleri Van de Poppe ve Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının büyük bir düzeltmeden geçmesini bekliyor. Analistler, bu türlü bir durumda taban fiyatların birikim için fırsat sunacağını söylüyor.

Analistler hemfikir, Bitcoin son bir düzeltme daha görecek

Güncel tahlillerinde Poppe, Bitcoin’in aşağı istikamette son bir dik harekete şahit olacağını kestirim etti. Analiste nazaran, Bitcoin boğaları bu düzeltmeyi BTC ekleme fırsatı olarak kıymetlendirmeli. Poppe, Youtube yayınının bir kısmında şunları söylüyor:

Bitcoin şu anda 25.000 dolarda… Bitcoin için ETF’lerin (borsa yatırım fonları) oluşturulmasında bir gecikme yaşadık. Bundan yaklaşık üç ila dört hafta sonra ETH Vadeli Süreçler ETF’leri için bir duyuru alacağız. Bu noktada Spot ETH ETF’lerine de başvuruluyor, münasebetiyle onaylanmaları an meselesi…

Yani evet, piyasaların kesin bir düzeltme yapmasını bekleyebiliriz. Fakat bu [düzeltme] sonuncusu, yani 200 haftalık EMA’nın (üstel hareketli ortalama) altında kapanış yaptığımızda 23.000 dolar yahut 24.000 dolara gidersek, bence bu izlemek isteyeceğiniz son düzeltmedir. Zira kurumların piyasalara atladığı gerçeği göz önüne alındığında, piyasaların uzun vadede kesinlikle satın alınması gereken bir fırsat olduğunun farkına varmalısınız.

BTC Piyasası: Usta Analistler Uyardı: Bitcoin Son Defa Düşebilir! 1

Analizlerine nazaran Van de Poppe, Bitcoin fiyatında büyük bir düzeltmenin mümkün olduğunu söylüyor. Tekrar de, BTC fiyatının 200 haftalık EMA’nın üzerinde kalmayı başarması durumda boğa hareketlerini göz arkası etmiyor. Analist, bu türlü bir durumda Bitcoin boğalarının yükseliş için baskı yapacağını söylüyor:

Bu hafta sonu ve gelecek hafta 200 haftalık EMA’nın üzerinde kapanış yapacaksak, bu, oradan yükselişe devam etmemiz için bir tetikleyicidir. Şu anda 200 haftalık EMA 24.689 dolar civarında seyrediyor.

Nicholas Merten daha karamsar: %60’lık düşüş öngördü

Bir öteki teknik analist Nicholas Merten, Bitcoin’in potansiyel bir faktör nedeniyle düşebileceği konusunda ihtar verdi. Aktüel tahlillerinde, Apple’ın piyasa kıymeti düşmeye devam ederse Bitcoin’in mevcut pahasının %60’ından daha fazla düşebileceğini söyledi.

Merten’e nazaran Apple’ın piyasa bedelinin düşmesi, Bitcoin’in ve başka pay senetlerinin de onunla birlikte çökmesine neden olacak. Apple, Temmuz ayında 3 trilyon dolarlık piyasa pahasına ulaştı. Fakat bu yazının yazıldığı sırada 2,79 trilyon dolara geriledi.

BTC Piyasası: Usta Analistler Uyardı: Bitcoin Son Defa Düşebilir! 2

Apple ile Bitcoin ortasında irtibat kuran Merten, BTC fiyatında 10.000 dolara kadar düşüş bekliyor. Tahlillerine nazaran:

Apple’ın 3 trilyon dolarlık bir şirketten 1,5 trilyon dolarlık bir şirkete geçmesi halinde bunun Bitcoin üzerinde kimi tesirleri olmayacağı bir fantezi dünyasında yaşayamayız. Size şunu söylemeliyim ki bunun Bitcoin üzerinde rastgele bir yarılanma olayından, rastgele bir Bitcoin ETF’sinden yahut aklınıza gelebilecek rastgele bir anlatıdan daha büyük bir tesiri olacaktır.

Eğer bu senaryo gerçekleşirse bunun bir garanti olduğunu söylemiyorum fakat bunun mümkün bir senaryo olduğunu düşünüyorum. Şayet bu gerçekleşirse, Bitcoin’in 10.000 ila 12.000 dolar civarındaki yeni düşük düzeylere indiğini çarçabuk görebilirsiniz…

BTC fiyatı ne durumda?

Bitcoin fiyatı 9 Eylül’da 25,850 dolar bölgesine yatay hareketlerini sürdürüyordu. Btcpiyasasi.com olarak, yaklaşan Fed toplantısı öncesinde on-chain datalarda son durumda bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap