Usta Analistler: Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Bunlar Olmalı!

Usta Analistler: Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Bunlar Olmalı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analistler: Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Bunlar Olmalı!

Bitcoin fiyatı Temmuz boyunca koruduğu yatay dayanak alanını bu hafta aşağı istikamette kırdı. Mevcut düzeylerde gidişat belirsizliğini korurken, analistler 2 kıymetli gelişmeye dikkat çekiyor.

Bitcoin yatırımcıları sıkıntı vakitler geçiriyor

Yakın tarihli bir Glassnode raporuna nazaran, kayıptaki Bitcoin adreslerinin sayısı yeni bir aylık doruğa ulaştı. Bu son günlerde birçok BTC yatırımcısının ziyanda beklediği manasına geliyor.

Yukarıdaki grafik, Bitcoin’in başabaş noktasının mevcut düzeyin üzerinde olduğunu ve kısa vadeli odağı doğruladığını gösteriyor. Bu ortada, son 10 yılda etkin olan BTC arz ölçüsü yeni bir ATH’ye yükseldi. Bu da uzun vadeli yatırımcıların sert çöküşe karşın bakış açılarını değiştirmediklerini gösteriyor.

Uzmanlara nazaran faiz oranları ve düzenleyici belirsizlik en büyük 2 engel

ABD merkezi bankası Fed, Temmuz ayı toplantısında şahin iletilerini yeniledi. 3iQ’nun araştırma müdürü Mark Connors’e nazaran yükselen gerçek oranlarıyla birlikte Bitcoin bir müddet daha yüksek volatilitenin ortasında kalabilir. Yeni bir röportajda Connors, mevcut şartlar altında Bitcoin’in volatilitesinin devam edeceğini belirtti. Ayrıyeten, düzenleyici cepheden net bir yaklaşımı kurumsal fon akışını hızlandıracak en önemli gelişme olarak yorumladı.

Connors ayrıyeten, ETF onaylarının piyasa üzerinden direkt tesirli olacağından bahsetti. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Haziran ayının yüksek profilli müracaatları, fiyatlar kadar toplumsal hacim üzerinde de tesirliydi.

2021 çöküşünü öngören analist, yeni tepeleri haritalıyor

Yazım sırasında Bitcoin, 26.000 dolar bölgesinde dayanak bulmaya çalışıyordu. 2021 çöküşünü evvelden haber veren Dave the Wave, ayı şartlarının yıl sonuna kadar süreceğini söylüyor. X hesabından paylaştığı yeni tahlillerde, önder kriptonun hala “satın alma bölgesinde” süreç gördüğünü paylaştı:

BTC makrosuna kimi bakış açıları:

1] LGC’ye (logaritmik büyüme eğrilerine) nazaran fiyatın dikliğini ve düzeltmeleri gösteren grafik.

2] Son zamanlardaki üst hareket, evvelki düzeltmenin tam %50’sini geri kazandı.

3] Bu düzeltme yıl sonuna kadar devam edebilir – %50 fib müddeti uzatımı.

4] Bu düzeltme için muhtemel amaç lif düzeyleri.

5] Üst yanlışsız son kırılmayı izlemek için çizgi.

6] Düzeltmeden sonra bir öteki benzeri hareket, fiyatların gelecek yılın ortalarında ATH düzeylerine yükselmesini sağlayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analistler: Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Bunlar Olmalı! 1

Analist son unsurda sıradaki Bitcoin boğası için 2024 ikinci yarıya işaret etti. Dave the Wave, varsayımları için Bitcoin’in makro iniş ve çıkışlarını varsayım etmeye çalışan kendi logaritmik büyüme eğrileri (LGC) sürümünü kullanıyor. LGC’nin Bitcoin için yeni bir koşu önermesine ek olarak, uzun vadeli bir momentum indikatörü olan aylık MACD de yükseliş eğilimi gösterdiğini söylüyor:

2,5 yıl evvel, mevcut fiyat satın almak için biraz yüksek olurdu. Lakin artık? Maruz kalmayanlar için BTC LGC’ye misal makul bir yatırım. Uzun vadeli MACD’den bahsetmiyorum bile (boğayı geçti ve sıfır çizgisinin çabucak altında dengelendi)…”

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analistler: Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Bunlar Olmalı! 2

Son olarak, Bitcoin fiyat yörüngesini direkt etkileyecek yeni haftanın kritik gelişmelerine bu yazıdan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap