Usta Analist Uyardı: Bitcoin, Boğa Öncesi Son Sefer Düşebilir!

Usta Analist Uyardı: Bitcoin, Boğa Öncesi Son Sefer Düşebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Usta Analist Uyardı: Bitcoin, Boğa Öncesi Son Sefer Düşebilir!

Yakından takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının ralli öncesinde son bir dik düzeltme daha göreceğini kestirim ediyor. Tahlillerine nazaran BTC, halving öncesinde çift taban formasyonunu test edecek.

Benjamin Cowen, sıradaki Bitcoin boğasını haritaladı

Kripto analisti, Bitcoin’in yeni bir boğa döngüsüne girmeden evvel bir büyük düşüş daha göreceğini söylüyor. Logaritmik ilerlemelere bakan Cowen, zamanlamaya bağlı olarak düşüşün çift taban formasyonu, HH yahut HL formasyonu oluşturabileceğini öngörüyor. YouTube yayınında söylediklerine nazaran:

Önceki halving öncesi yıllarda, gerçek bir boğa piyasasının başlaması için gerekli güce sahip olunmadığı ve herkesin telaşlı olduğu bu düzmece ve üzücü piyasalara düşüş yaşanacağından şüpheleniyorum. Fakat artık durum farklı üzere görünüyor ve gelecekte ne olacağını belirlemek sıkıntı. Şayet bir çift taban olacaksa, bu en erken Şubat 2024’e kadar gerçekleşecek.

Yani, şayet Şubat 2024’e kadar olursa yahut olmazsa, bu durumda çift taban yaşanabilir. Şayet daha evvel olursa, daha düşük bir taban görebiliriz. Lakin bundan sonra olursa, daha büyük bir düşüş yaşanabilir. Her şey ne vakit gerçekleşeceğine bağlı.

BTC Piyasası: Usta Analist Uyardı: Bitcoin, Boğa Öncesi Son Sefer Düşebilir! 1

Logaritmik bantlar, kendilerini evvelki en yüksek yahut en düşük düzeylere dayandırarak bir coin’in vakit içindeki fiyatını iddia etme teşebbüsünü izler. Cowen’a nazaran, her ayı piyasasında BTC’nin fiyatı evvelki döngüye nazaran bir bant daha düşük taban noktasına ulaşma eğiliminde oluyor. Bu nedenle analist, boğa öncesi son bir düzeltme ihtimalini göz gerisi etmiyor:

Logaritmik ilerleme, kelam konusu varlığın geçmişinde daha erken periyotlarda daha üstel kazanımların meydana geldiğini varsayar. Varlık ne kadar erken olursa, bu üstel yararları elde etme mümkünlüğü da o kadar artar. Dışarıya çıktıkça fiyatı hareket ettirmek giderek zorlaşır zira piyasa pahası çok daha yüksektir.

Yani bir tıp regresyon bandına ayarlanmış bir düşük düzeyiniz var ve sonra daha yüksek bir düşük düzeyiniz var, fakat daha düşük bir regresyon bandında. Artık bunu aklınızda tutun zira bu modelin her seferinde ortaya çıktığını göreceksiniz.

“Bitcoin halving Ethereum için olumlu olmayacak”

Daha sonra Cowen, Nisan 2024 Bitcoin halving döngüsünün Ethereum (ETH) fiyatını nasıl etkileyebileceğini kıymetlendirdi. Mayıs 2020’deki Bitcoin Halving etkinliğinden evvel ETH fiyatı ivme kazanamadı. Bu nedenle Cowen, halving öncesi yılın ikinci yarısının muhtemelen Ethereum için olumlu olmayacağını öne sürüyor. Analist, olaya kadar genel tarafın genel olarak aşağı olması gerektiğini öngördü. Lakin kripto para ünitesinin vakit içinde bir ölçü yükseliş görmesi mümkün.

BTC Piyasası: Usta Analist Uyardı: Bitcoin, Boğa Öncesi Son Sefer Düşebilir! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, bugün Etehreum kurucusu Vitalik Buterin’in X hesabı hacklendi.

ETH fiyatı 2023’ü hangi düzeyde kapatacak?

Analist, ETH’nin 2023 yılını yıllık açılış olan 1.195 doların altında kapatacağını varsayım ediyor. Kestirimine nazaran ETH fiyatı muhtemelen Ekim 2023 sonuna kadar 1.400 doların altında olacak. Bu da kripto para ünitesinin Bitcoin Halving’e kadar aşağı üst birebir düzeyde kalacağı manasına geliyor. Yüksek volatiliteye karşın, 2021’in son çeyreğinden bu yana Ethereum, çoğunlukla toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun %20’nin biraz altındaki hissesini koruyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap