Usta Analist Onayladı: Bu Altcoin’ler Önümüzdeki Haftalarda Patlayacak!

Usta Analist Onayladı: Bu Altcoin’ler Önümüzdeki Haftalarda Patlayacak!

Paylaş
Usta Analist Onayladı: Bu Altcoin’ler Önümüzdeki Haftalarda Patlayacak!

Kriptokoin.com – Başarılı bir analist olan Nik Patel’e göre, Ethereum ve EOS’un uzun vadeli grafikleri altcoin’lerin hem dipte olduklarını hem de bir sonraki boğa piyasası döngüsünün başlangıcına yakın olduklarını gösteriyor.

Nik Patel onayladı: Ethereum ve EOS önümüzdeki haftalarda patlayacak!

25 Ekim’de hızlı bir yükseliş hareketi olduğundan, çoğu büyük altcoin, Bitcoin azalırken değerlendi. Bu özellikle, çoğu Bitcoin düşüşü sırasında değer kazanmış olan BTC çiftlerine bakarken gözle görülür bir şekilde ortaya çıkıyor. Önceden bu durum, altcoin pazarının güçlendiğine ve olası bir başka “altcoin sezonu”nun geldiğine işaret ediyordu.

Tanınmış yazar ve analist Nik Patel, bir tweette Bitcoin’e karşı tarafsız bir bakış açısına sahip olduğunu ancak hem Ethereum hem de EOS için güçlü bir boğa görünümünün baladığını belirtti. Ünlü analist her ikisinin de önümüzdeki haftalarda gerçekten parlayabileceğini ve Bitcoin’in hakimiyetinin erimeye başlayabileceğini ileri sürdü. Aşağıda bu iddiaların ne kadar muhtemel olduğunu analiz etmek için ETH ve EOS fiyatlarını inceleyeceğiz.

Popüler altcoin Ethereum’da sırada ne var?

Popüler teknik analist Valdrin Tahiri’ye göre, ETH fiyatı, 2018 yılının Eylül ayından bu yana uzun vadeli azalan bir kama içerisinde işlem görüyor. Analiste göre ETH, hem önemli bir destek alanı hem de kamanın destek hattı 0,015’e ulaştığında, mevcut yukarı yönlü harekete başladı. Ayrıca, bu hareket hem haftalık RSI hem de MACD’de yükseliş sapmasıyla birleştirildi.

Analiste göre, bu kadar yüksek zaman dilimlerinde sapma genellikle, fiyatın yükseliş eğilimi içinde işlem görmesiyle daha fazla geçerlilik kazanması adına çok güçlü bir tersine dönüş işaretidir. Analiste göre 0,0225’te çok güçlü bir direnç alanı var. Alan, direnç çizgisi, önceki direnç alanı ve 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) yakınsamasındadır. Bu alanın üstündeki bir kırılma Valdrin Tahiri’ye göre, çok hızlı bir fiyat artışını tetikler; bu da, fiyatın en az 0,025 ve muhtemelen 0,03 değerine ulaşması anlamına gelir.

Güçlü altcoin EOS’un sıradaki adımı nedir?

Valdrin Tahiri’ye göre Ethereum’a benzer şekilde, EOS fiyatı yukarı yönlü bir harekete geçmeden önce 3000 Satoshi’de uzun vadeli bir destek alanına ulaştı. Sapma en az düzeyde olsa da RSI ilk defa aşırı satım değerlerine ulaştı. Ek olarak analiste göre, MACD’de bir bullish cross (yükseliş haçı) var. Bu kripto paranın tarihinde, sadece ikinci kez oluyor. Yılın başında, EOS tersine büyük bir hamle yaptı. Kısa vadede analiste göre, 4000 Satoshi’de, mevcut yükselen destek çizgisiyle birleştirildiğinde yükselen bir üçgen oluşturan bir direnç alanı var.

Fiyat 100 günlük hareketli ortalamanın (MA) üzerine çıktı. Analiste göre, ilk direnç alanından kopma, fiyatı 200 günlük MA tarafından güçlendirilen bir direnç alanı olan 4800 satoshi’ye götürür. Bu nedenle  analiste göre, uzun bir konsolidasyon süresinden sonra, hem EOS hem de Ethereum, yukarı doğru hareket etmeye hazırlanıyor. Altcoin’lerle ilgili güncel haberler için “Şaşıracaksınız: İşte Her Bir Altcoin’deki Balina Hakimiyeti” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap