Usta Analist: Altın Fiyatları, Bu Rekor Düzeylere Koşuyor!

Usta Analist: Altın Fiyatları, Bu Rekor Düzeylere Koşuyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Usta Analist: Altın Fiyatları, Bu Rekor Düzeylere Koşuyor!

Altın piyasası konsolidasyon dönemini sonlandırıyor gibi görünüyor. Bir teknik analiste göre, altın fiyatları, 2.000 doların üzerinde yeni rekor seviyeler test etmenin eşiğinde bulunuyor. Moor Analytics’in yaratıcısı Michael Moor’un, altın, gümüş ve Bitcoin fiyat analizlerini ve tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

“Altın fiyatları için 2020’nin zirvesinden daha yüksek fiyatlar görebiliriz”

Usta analist Michael Moor, yakın tarihli bir röportajda, altının aylık uzun fiyat hareketini makro ayı konsolidasyonu dönemi olarak nitelendiriyor. Altın piyasasının aşağı yönlü bir hareket daha görebileceğini, ancak nihayetinde yükselmeye hazır olduğunu da sözlerine ekliyor.

Analistin yorumları, altın fiyatlarının iki ayın en yüksek seviyesine yükselmesi ve kritik direnci 1.850 dolarda test etmesiyle geldi. Michael Moor, fiyatların tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönüşünü doğrulamak için 1.866 doların üzerinde bir kırılma aradığını belirtiyor:

Başlangıçtaki direnç seviyemi zorlayabilirsem, o zaman bunun üzerinde iyi bir penetrasyon ararım. Nihayetinde, bir kırılma ile 2020’nin en yüksek seviyelerinden çok daha yüksek fiyatlar görebileceğimizi düşünüyorum.

BTC Piyasası: Usta Analist: Altın Fiyatları, Bu Rekor Düzeylere Koşuyor! 1

Aşağı yönde, Michael Moor ilk desteği 1.748,60 dolarda gördüğünü söylüyor. Gümüş fiyatlarına da bakan analist, altına benzer olduğunu ifade ediyor. Analiste göre, gümüş sağlam bir temel oluşturuyor ve 24,43 doların üzerinde sürekli bir kırılma yeni bir kırılma hareketine işaret edebilir:

İçgüdülerime göre, gümüş sağlam bir tabana sahip olsa da, yukarı yönde tamamen yeni bir aşama yaratmadan önce büyük bir konsolidasyonda kalıyor.

“Bitcoin, parlaklığının bir kısmını yeniden kazanabilir”

Geçen hafta, fiyatların 24,50 doların üzerinde iki ayın en yüksek seviyesine çıkmasıyla gümüş önemli bir yükseliş ivmesi gördü. Ancak piyasa bu kazanımları elinde tutamadı. Michael Moor, 2022 yılına kadar altın ve gümüş konusunda iyimser olsa da, piyasa ivme kaybetmeye devam ederken Bitcoin fiyatlarının mücadele etmesini bekliyor.

BTC Piyasası: Usta Analist: Altın Fiyatları, Bu Rekor Düzeylere Koşuyor! 2

Bitcoin 2021’de önemli hamleler görürken, dijital para birimi 2008’de piyasaya sürülmesinden bu yana yıla en kötü başlangıcını yaşıyor. Tüm kripto para piyasası, piyasa değerinin 1 trilyon dolar düştüğünü gördü. Bitcoin şu anda Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’den fazla düştü. Michael Moor, Bitcoin için kumdaki ilk çizgisinin 37.000 dolar olduğunu söylüyor. Analist, şu tahminde bulunuyor:

Piyasa bu desteği koruyabilirse, parlaklığının bir kısmını yeniden kazanma şansına sahip olabilir. Ancak bu seviyenin tutunamaması halinde fiyatlar çok daha aşağılara inecek. Şu anda bulunduğumuz yer ile önceki zirve arasında ayı eğilimi var ve bu, aşağıda bir başarısızlık göreceğimizi gösteriyor. Fiyatlar 37.000’in önemli ölçüde altına düşmeye başlarsa, Bitcoin’in başı daha fazla belada olacak. Muhtemelen 28.000 veya altına doğru geri dönecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap