Upbit’ten Çalınan Ethereum’un 16 Milyon Dolarlık Kısmı Yeni Transfer Edildi

Upbit’ten Çalınan Ethereum’un 16 Milyon Dolarlık Kısmı Yeni Transfer Edildi

Paylaş
Upbit’ten Çalınan Ethereum’un 16 Milyon Dolarlık Kısmı Yeni Transfer Edildi

Kriptokoin – Çarşamba günü, Güney Kore merkezli kripto para borsası Upbit hacklenmiş ve 50 milyon dolarlık Ethereum’un (ETH) çalındığı bildirilmişti. Çalınan ETH’nin 16,5 milyon doları harekete geçti ve bilinmeyen başka bir cüzdana gönderildi.

Upbit’ten 50 milyon dolarlık ETH çalan hackerların sonunda bu kripto paraları hareket ettirdikleri görülüyor. Kripto para dünyasında balina hareketlerini takip eden (@whale_alert) yaklaşık 109 bin 270 ETH’nin (16.5 milyon dolar) başka bir bilinmeyen adrese aktarıldığını bildirmekte

Ancak, çalınan fonlar sadece tek bir adrese taşınmadı. Aslında, toplamda dört ana adrese taşınmışlardı, muhtemelen bu hackerların takibi zorlaştırmak için denedikleri yollardan biriydi. Pechshield’deki Araştırma Başkan Yardımcısı Chiachih Wu (@chiachih_wu), bu durumu son tweet’lerinde belgeliyor.

Bu bulgudan bu yana, hackerların her birinde değişken miktarlarda ETH olan beş adrese daha gönderim yaptıkları ortaya çıkmış durumda. Muhtemelen şimdi küçük miktarlarda para kazanmaya çalıştıkları için tespit edilmekten kaçınmak üzere fonlarını küçük parçalara ayırmaya devam edecekler. Chiachih Wu’nun belirttiği gibi, hackerlar Ethereum’larını hem Binance hem de Huobi’ye taşımayı denediler, her ikisine de bir ETH’den az gönderme testi yaptılar.

Bununla birlikte, Binance, borsaya yatırılan çalınan fonları dondurmayı taahhüt ettiğini söyledi. Bu yüzden, hackerların “Binance” konusundaki “denemeleri” muhtemelen başarısızlığa yol açacak. Ancak Huobi, fonların hiçbirini dondurmayı taahhüt etmedi. Şu anda bilgisayar korsanlarının ETH’lerini Huobi’de satmakta başarılı olup olamayacakları ya da diğer kripto para borsalarında deneyip denemeyecekleri henüz net değil.

Şimdiye kadar, fonlarla ilgili hassasiyet göstereceğini söyleyen borsa Binance oldu. Huobi ve diğerleri, Upbit’in endüstrinin iyileşmesine yönelik olarak bu fonları almasına yardımcı olması için kendi görevlerini de yerine getirmeliler.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap