Upbit Büyük Saldırıdan Sonra Yaralarını Sardı!

Upbit Büyük Saldırıdan Sonra Yaralarını Sardı!

Paylaş
Upbit Büyük Saldırıdan Sonra Yaralarını Sardı!

2019 yılında yaşadığı saldırı ile kripto para piyasasına damga vuran Upbit kripto para borsası, sonunda bütün cüzdanları ile ilgili gerekli güncellemeleri bitirdi. Parça parça çeşitli kripto para birimlerinin işlemlerini yeniden kullanıcılara sunan Upbit, son olarak Ethereum (ETH) alım satım işlemlerini de açarak tamamen hizmet vermeye başladığını duyurdu.

Upbit Kripto Para Borsası Artık Aktif

Borsa 2019 yılının Kasım ayında 342.000 ETH yani o anki değere göre 50 milyon dolar kayıp vermişti. Upbit tarafından yayınlanan resmi bildiride, kullanıcıların eski Ethereum veya diğer kripto para cüzdan adreslerini kullanamayacakları, buna göre güncelleme yapmaları talep edildi. Kripto para borsalarındaki cüzdan adreslerinin değiştirilmesi çok tercih edilmese de, bu gibi durumlarda borsalar tarafından zorunlu değişim yapılabiliyor.

Upbit yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bütün kaybedilen fonların platform tarafından karşılandığı ve hiçbir müşterinin zarara uğratılmadığı vurgulanmıştı. Upbit’in hacklenmesi hakkında ise ilginç bir iddia ortaya atılmıştı. Sosyal medyadaki spekülasyonlar, Güney Kore veya Japonya içerisindeki kripto para borsalarının özellikle yıl sonu vergilerini ödemek yerine o miktarlarda “saldırılara” uğramayı tercih ettiğini temel almakta.

Upbit’in yaklaşık 45 milyon dolarlık vergi ödemesinin yaklaştığı tarihlerde 50 milyon dolarlık saldırı yaşaması ise ihtimalleri güçlendirmişti.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap