Ünlü Yatırımcı Bitcoin Varsayımını Açıkladı! BTC Kaç Dolara Çıkar?

Ünlü Yatırımcı Bitcoin Varsayımını Açıkladı! BTC Kaç Dolara Çıkar?

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Yatırımcı Bitcoin Varsayımını Açıkladı! BTC Kaç Dolara Çıkar?

Kripto fon yöneticisi ve ünlü yatırımcı Mark Yusko, bir YouTube kanalında Bitcoin fiyatı hakkında konuştu. Kurucusu olduğu Morgan Ceek Capital’in CEO koltuğunda oturan Yusko, BTC için optimist bir kestirim paylaştı.

Morgan Ceek yöneticisi, Bitcoin piyasa pahasının günün birinde altın ile muadil olacağını hesaplayarak kendinde bir maksat belirledi. Yusko, bu türlü bir senaryo gerçeğe dönüştüğü takdirde BTC fiyatının 330.000 dolara kadar yükseleceği yorumunu yaptı.

Ünlü yatırımcı, altın ile Bitcoin ortasında temelde kıymetli bir fark olmadığını düşünüyor. Hatta BTC, kolay taşınması ve transferinin kolay olması nedeniyle bedelli metalden daha üstün. Yusko, bu argümanını şu örnek ile pekiştirdi:

“Eğer size bir Bitcoin göndermek isteyseydim bilgisayar başında iki tık ile bu işi hallederdim. Lakin bir külçe altının yarısını yollamak ister isem karşıma bir çok mahzur çıkıyor. Altını istenen ölçeğe nasıl getireceğim? Bu sorunu ekipman ile aştım diyelim, fizikî transferi nasıl yapacağız?”

Altın’ın Gerçek Değeri

Morgan Ceek CEO’su, altının piyasa bedelinin 12 trilyon dolar olduğunu belirterek bir argüman sundu. Yusko, bu bedelin yarısının mali olmayan alanlar için (mücevherat vs) kullanıldığını, altının gerçek mali pahasının 6 trilyon dolar olduğunu sav etti.

Ünlü yatırımcı Bitcoin için koyduğu fiyat maksadından emin olsa da bunun ne vakit gerçek olacağı konusunda net bir yorum yapmadı.

BTC Piyasası: Ünlü Yatırımcı Bitcoin Varsayımını Açıkladı! BTC Kaç Dolara Çıkar? 1Bitcoin BTC USD grafiği.

BTC an itibariyle 29.700$ düzeyinde alıcı buluyor. Fakat Yusko’nun maksadının gerçek olması için Bitcoin fiyatının 10 kat yükselmesi gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap