Ünlü Türk Analist Yorumladı! Bitcoin ve Kriptolar Öldü mü?

Ünlü Türk Analist Yorumladı! Bitcoin ve Kriptolar Öldü mü?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Türk Analist Yorumladı! Bitcoin ve Kriptolar Öldü mü?

Twitter’da Kripto Hükümdarı ismini kullanan ve ülkemizde yaygın olarak takip edilen bir analist Bitcoin ve kriptolarla ilgili değerli bir paylaşım yaptı. Analist “kriptolar öldü” diyenlere net bir karşılık veriyor. Analistin paylaşımını yorumladık. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin ve kripto piyasası düzeltmelerine daha yakından bir bakış

Analiste nazaran kripto para piyasası dalgalanmalara yabancı değil. Ayrıyeten yıllar içinde pahasında değerli değişimler yaşıyor. Mevcut durumu hakkında fikir edinmek için birtakım temel data noktalarına değiniyor.

Analist 2018 yılında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hariç tüm kripto para ünitelerinin toplam piyasa kıymetinin 28 milyar dolar olduğuna dikkat çekiyor. Süratli bir halde 2021’e gelindiğinde bu sayı şaşırtan bir formda 1,1 trilyon dolara fırlıyor. Lakin, 2023 yılında piyasada bir düzeltme yaşanıyor. Buna nazaran toplam pahası 325 milyar dolar oluyor.

Bitcoin ve kriptolarda düzeltmeyi yorumlamak

Bitcoin ve kripto para piyasaların elbette bu düşüş telaşları artırıyor. Lakin analiste nazaran bu durumu bir sağlıklı bir düzeltme olarak görmek gerekiyor. Ayrıyeten süratli bir genişleme sürecinden geçen bir piyasada gerekli bir ayarlamayı yansıtıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Türk Analist Yorumladı! Bitcoin ve Kriptolar Öldü mü? 1

Analist ayrıyeten bu noktada birçoğumuzun kripto alanına nispeten küçük yatırımlarla değerli bir servet elde etme umuduyla girdiğine dikkat çekiyor. Analiste nazaran 2018’den 2021’e kadar olan devir, bu hayalin ulaşılabilir olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, süratli zenginlik arayışıyla bağlantılı riskleri kabul etmek çok kıymetli.

Ayı piyasasında olmak

Ayı piyasaları sırasında, hangi kripto para projelerinin başarılı olacağını varsayım etmek zorlaşır. Bu öngörülemezlik kıymetli kayıplara yol açabiliyor. Analist burada LUNA örneğini veriyor. Bu nedenle ayı piyasasının olduğu devirlerde kripto paralara yatırım yapmadığını söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Türk Analist Yorumladı! Bitcoin ve Kriptolar Öldü mü? 2

Bitcoin ve kriptolarda ihtiyatlı bir strateji, piyasaya girmeden evvel net bir yükseliş eğilimi beklemek. Kesin bir taban noktası olmasa da, üst taraflı bir yörüngeye katılmak riski en aza indiriyor.

Önümüzdeki yol

Analist ayrıyeten “Bitcoin ve kripto paraların ivmelerini yine kazanmalarını ne vakit bekleyebiliriz?” sorusunu da soruyor.  Cevap olarak da kesin zamanlama belirsizliğini korusa da 2024 yılının umut vaat ediyor üzere göründüğüne işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Türk Analist Yorumladı! Bitcoin ve Kriptolar Öldü mü? 3

Piyasanın daima bir yükseliş yörüngesine girmeden evvel biraz daha türbülansa girmesi gerekebileceğini söz ediyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda analist sonuç olarak bir sonraki boğa koşusuna dikkat çekiyor. Bitcoin ve kriptolar için çok yakın olduğunu belirtiyor. Öbür taraftan kıymetli finansal büyüme için bir fırsat sunduğunu vurguluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap