Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Sayılarda Olacak!

Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Sayılarda Olacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Sayılarda Olacak!

Kanadalı madencilik şirketi Hut 8 ve Singapurlu kripto şirketi Matrixport, son düzeltmeye karşın Bitcoin fiyat kestirimlerini yüksek tutuyor. 2024’e işaret eden şirket temsilcileri, önder kriptonun 6 haneli sayılarda süreç görmesini bekliyor.

Kanadalı madencilik şirketi Hut 8, 100.000 dolar için tarih verdi

Hut 8 lider yardımcısı Sue Ennis, yeni bir Youtube röportajında, Bitcoin fiyatının 100.000 dolar seyahatini haritaladı. Kıdemli yönetici, sıradaki halving döngüsünün gerçekleşeceği 2024 yılında yeni bir boğa piyasası bekliyor. Ennis, röportajın bir kısmında fiyat kestirimlerini şöyle aktardı:

Sonraki döngüde, Bitcoin’in 100.000 dolar düzeylerine yükselebileceğine inanıyorum. Bu, Bitcoin’in kurumsal portföylerde yer alan 13 trilyon dolarlık altın piyasasının yalnızca %2 ila %5’ini bile yakalamasına dayanıyor. Şayet Bitcoin altının piyasa kıymetinin yalnızca %2 ila %3’ünü bile yakalayabilseydi, bu fiyat üzerinde büyük bir tesir yaratarak 100.000 doların üstüne çıkmasını sağlayabilirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Sayılarda Olacak! 1

Şu anda Kanadalı madencilik şirketi Hut 8 Hut 8’in rezervinde 9.152 BTC var. Bunun 8.305’ini ipoteksiz olarak tutuyor. Bu ortada, şirketin ASIC hash oranı kapasitesi saniyede 2.6 exahash düzeyinde. Hut 8, Temmuz ayında toplamda 44.6 BTC madenciliği gerçekleştirdi.

Bitcoin zorluğu BTC için yeni bir satış baskısı getirebilir mi?

Hashrate Endeksi’nden alınan datalara nazaran, Bitcoin zorluğundaki ani yükselişler BTC fiyatında düşüşleri tetikliyor. Son vakitlerde artan zorluğun akabinde madenciler artık Nisan 2024 halving döngüsüne hazırlanıyor. Madenciler, halving öncesinde daha verimli ASIC’lere geçmek için Bitcoin rezervlerini bir ölçü eritmeye tercih edebilirler. Bu da akıllara BTC’nin halving öncesi ve sonrası yatırımcıların beklediği kadar yükseliş gösterip göstermeyeceğini getiriyor. Ennis, bu soruyu şöyle cevaplıyor:

Şu anda madencilik alanında eşi gibisi görülmemiş pek çok dinamik yaşanıyor…. Değişik olan, Bitcoin fiyatının belli bir bantta ticaretine karşın hash oranının çevrimiçi olmaya devam etmesi… Hala hash oranında artış görüyoruz.

Şu anda değişen şey, Bitcoin fiyatının biraz düştüğünü görüyoruz lakin hash rate artmaya devam ediyor… Bence sahiden heyecan verici ve farklı olan şey, global Bitcoin ağına muazzam ölçüde yeni giriş yapıyor olmamızdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Sayılarda Olacak! 2

Matrixport analistleri daha temkinli yaklaşıyor: Bitcoin için düşüş hala mümkün

Singapurlu kripto şirketi Matrixport’un analistleri, yeni bir raporda kısa vadeli Bitcoin fırsatlarını ele aldı. Analistler, mevcut düzeylerin stoplu bir long Bitcoin durumu için uygun olduğunu belirtiyor. Fakat, analistler yeniden de düşüş risklerini göz arkası etmiyor.

Bu noktada, Matrixport Araştırma Lideri Markus Thielen, şu anda yüklü bir long Bitcoin durumu aradıklarını bildirdi. Thielen, long konum için ziyanı durdur noktasını 25.800 dolar olarak belirliyor. Bu, yazım sırasında 26.000 dolardan süreç gören Bitcoin fiyatına hayli yakın.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Sayılarda Olacak! 3

Thielen daha sonra, bilhassa kripto paralar üzere risk piyasaların, ABD Hazine tahvillerinin getirilerinin düşmesiyle zıt orantılı olarak yükseleceğini belirtti. Ayrıyeten, piyasa yapıcıların Bitcoin rallisi başladığında alım yaparak fiyat artışlarını hızlandırabileceğine dikkat çekti. Matrixport yöneticisi, ABD enflasyon oranının düşmesiyle getirilerin daha da zayıflayabileceğini vurguluyor. Lakin, ABD borsalarının ATH düzeylerine çıkabileceğini kestirim ediyor:

ABD’nin makro yeri, riskli varlıklar için hayli uygun devam ediyor. Enflasyonun düşmeye devam edeceği ve Fed’in şu an için beklemeye geçtiği göz önüne alındığında, ABD borsalarının 2022 Aralık ayında tarihi tepelere ulaşabileceğini öngörüyoruz. Fed’in süratli faiz artışları da deflasyonist bir tesir yaratabilir, lakin bu, uzun periyodik bir patlamaya yol açabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap