Ünlü Şirket, Binance ile İştirakini Sonlandırıyor! İşte Nedeni

Ünlü Şirket, Binance ile İştirakini Sonlandırıyor! İşte Nedeni

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Şirket, Binance ile İştirakini Sonlandırıyor! İşte Nedeni

Londra merkezli kredi kartı sürece şirketi Checkout.com, Checkout’un ticari büyümesine değerli ölçüde katkıda bulunan ve bir vakitler büyük bir müşteri olan kripto para borsası Binance ile olan mukavelesini feshetti. Karar, dünya çapındaki düzenleyicilerin Binance üzerindeki incelemelerini artırmasıyla birlikte geldi ve Checkout, kontratın feshedilmesine münasebet olarak düzenleyici aksiyonlar, ortak soruşturmaları, kara para aklamayı tedbire önlemleri, yaptırımlar ve ahenk denetimleriyle ilgili tasaları gösterdi. İşte detaylar…

Binance ile Checkout paydaşlığı bitti

Checkout.com’un CEO’su Guillaume Pousaz, kararı Binance’e bir dizi mektupla iletti ve 17 Ağustos’ta geçerli fesih tarihiyle sonuçlandı. Checkout’un sözcüsü Lewis Jones, kontratın sona erdiğini doğruladı. Lakin, Binance fesih münasebetlerine katılmadığını tabir etti ve yasal süreç başlatmayı düşündüğü bildirildi. Binance’in sözcüsü Dewi Mustajab, feshin hizmetlerinin kalitesini etkilemeyeceğini ileri sürdü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Şirket, Binance ile İştirakini Sonlandırıyor! İşte Nedeni 1

Binance, ödeme işlemcisi aracılığıyla milyarlarca dolarlık kripto süreci gerçekleştirerek Checkout.com’un büyümesinde değerli bir rol oynamıştı. Bu işbirliği, Checkout‘un 40 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmasına yardımcı oldu ve evvelki yıl 1 milyar dolarlık bir finansman çeşidi da dahil olmak üzere kıymetli finansal dayanak topladı. Ani fesih, başlangıçta muteber bir ödeme sürece platformu sağlayarak Checkout’un prestijini artırmasına yardımcı olan borsa için kıymetli bir gerilemeye işaret ediyor. İki şirket ortasındaki paydaşlık karşılıklı yarar sağlayan bir yörüngede başladı. Birinci basamaklarda Binance, Checkout.com’a çok gereksinim duyulan süreç hacmini sağlarken, Checkout da Binance’in ödeme sürece alanına genişlemesini kolaylaştırdı.

Zorluklar ne vakit başladı?

İlk başta süreç epeyce pürüzsüz ilerledi. Lakin Binance, Checkout.com’un platformunu kara para aklama riskini azaltmak için tasarlanmış bir güvenlik özelliği olan 3D-Secure’u uygulamadan kullanıma açtığında işbirliği zorluklarla karşılaştı. Bu karar, platformu hileli süreçlere karşı savunmasız hale getirerek kıymetli kayıplara yol açtı. Bu birinci sıkıntılara karşın Binance, Checkout’un en büyük müşterisi olmaya devam etti ve her iki şirketin de büyüme beklentilerini artırdı. Lakin, Binance üzerindeki düzenleyici baskı arttıkça ve diğer bir büyük kripto müşterisinin patlaması meydana geldikçe, Checkout kripto kesimine olan ağır bağımlılığını tekrar değerlendirmeye başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Şirket, Binance ile İştirakini Sonlandırıyor! İşte Nedeni 2

Btcpiyasasi.com olarak da bldirdiğimiz üzere şirketin bu zorlukların ortasında iç değerlemesini yaklaşık 9 milyar dolara düşürdüğü bildirilmekte. Binance için paydaşlığın sona ermesi, düzenleyici soruşturmalar ve artan ahenk telaşları karşısında bir diğer pürüze işaret ediyor. Her iki şirket de ileriye dönük kendi yollarını çizerken, kripto sanayisi gelişen düzenleyici görünümler ve kilit oyuncuları için sonuçlarla boğuşmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap