Ünlü rapçi Coinbase yatırımıyla 100 milyon dolar kazanmanın eşiğinde

Ünlü rapçi Coinbase yatırımıyla 100 milyon dolar kazanmanın eşiğinde

Paylaş
Uzman Coin: Ünlü rapçi Coinbase yatırımıyla 100 milyon dolar kazanmanın eşiğinde

ABD’nin ünlü rapçilerinden olan Nas’ın Coinbase’e 2013 yılında yatırım yaptığı ortaya çıktı. Gerçek adı Nasir Jones olan rapçinin kendi firması olan QueensBridge Venture Partners aracılığıyla borsaya erken yatırım yapanlardan biri olduğu belirtildi.

Coinbase 2013 yılındaki B Serisi fonlamalarında 25 milyon dolar toplamıştı. Nas’ın QueensBridge Venture Partners firmasının da bu yatırıma katılan şirketlerden biri olduğu öğrenildi. Şu andaki değeri yaklaşık 90 milyar dolar olan Coinbase borsasının o dönemki değeri ise 140 milyon dolar civarındaydı.

Erken yatırımda sadece Coinbase yok

QueensBridge’in kurucu ortaklarından Anthony Saleh, şirketin Coinbase dışında 2013 yılında RobinHood’a ve daha sonra da Lyft ve Dropbox gibi firmalara da 100 bin ilâ 500 bin dolar arasında erken yatırım yaptıklarını açıkladı.

CoinDesk’in haberine göre Coinbase’e o dönem en az 100 bin dolar yatırım yapıldığı düşünüldüğünde QueensBridge’in 99 bin 329 hissesi oluyor. Eğer yatırım 500 bin dolar olursa hisse sayısı 496,642 olarak hesaplanıyor. Coinbase hisselerinin özel olarak trade edildiği ikincil piyasada son fiyatın 350 dolar olduğu düşünüldüğünde NAS’ın firmasının yatırımı yaklaşık 35 milyon ilâ 174 milyon dolar arasında artmış olacak. Eğer hisseler yatırım bankası DA Davidson’un işaret ettiği gibi 440 dolar ise de şirketin yatırımı 44 milyon dolar ilâ 220 milyon dolar arasında bir değer kazanmış olacak.

Arkadaşlık yüz milyonlar kazandırdı

ABD medyasındaki haberlerde Nas’ın bu yatırımı, Silikon Vadisi yatırım devi Andreessen Horowitz’in kurucularından olan Ben Horowitz’ten öğrendiği ve ikilinin yakın arkadaş olduğu belirtildi. Andreessen Horowitz’in, Coinbase’in ana destekçilerinden biri olduğu biliniyor ve 2013 yılında Ben Horowitz’in Nas’a Bitcoin‘in gelecek vadeden bir yatırım olduğunu söylediği iddia ediliyor.

Yarın Nasdaq borsasında COIN kısaltmasıyla yer alacak olan Coinbase’in değerinin, bu listelenmeden sonra 100 milyar dolar değeri aşması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap