Ünlü Kripto Para Yatırımcısından SEC ve Bitcoin Yorumu!

Ünlü Kripto Para Yatırımcısından SEC ve Bitcoin Yorumu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kripto Para Yatırımcısından SEC ve Bitcoin Yorumu!

Önde gelen kripto para yatırımcısı Anthony Pompliano, ABD’de bir televizyon programına katılarak SEC kararları ve genel piyasa hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Pompliano, konuşmasına birinci olarak Grayscale ve SEC ortasındaki hukuk savaşını kıymetlendirerek başladı. Kripto fenomeni, yatırım şirketinin devlet kurumuna karşı kazandığı zaferi Amerikan hukuk sisteminin sorun çözücü özelliklerine atfetti. SEC, şirketin spot Bitcoin ETF müracaatlarını reddettiği için Grayscale mahkeme yoluna başvurmak zorunda kalmıştı.

Ünlü kripto yatırımcısı, bekleyen tüm spot ETF müracaatlarının tıpkı anda onay alması gerektiğini savundu. Spot kripto ETF başvurusu yapan öbür şirketler ortasında Fidelity ve BlackRock üzere devler yer alıyor.

“Halving, Bitcoin Fiyatını Üste Taşıyacak”

Pompliano, SEC hakkındaki fikirlerinin akabinde Bitcoin ve altcoin piyasaları hakkında konuştu.

Kripto para fenomeni, sirkülasyondaki tokenlerin büyük bir kısmının uzun vadeli yatırımcıların elinde olduğuna dikkat çekti. Pompilano, budurumu ise 2020 sonlarında başlayan boğa piyasasına benzetti.

“ETF müracaatlarının onayı ve 2024’te gerçekleşecek olan Bitcoin halving, BTC fiyatını üste taşıyabilir.”

TV programında konuşan ünlü isim, Bitcoin’in akabinde bedeli sabit tokenlere değindi. Bernstein’ın stablecoin piyasasının 125 milyar dolardan 3 trilyon dolara büyüyeceği iddiasına değinen Anthony Pompliano, şu kelamları söyledi:

“Bu durum gerçekleştiği takdirde kripto para piyasasının toplam büyüklüğü 10 trilyon dolara ulaşacaktır.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap