Ünlü Kripto Para Platformundan Bu 25 Altcoin İçin Delist Kararı!

Ünlü Kripto Para Platformundan Bu 25 Altcoin İçin Delist Kararı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kripto Para Platformundan Bu 25 Altcoin İçin Delist Kararı!

Kripto varlık firması Bakkt, Apex Crypto ticaret platformunda mevcut olan 36 kripto para ünitesinden 25’ini, düzenleyici rehberlik ve daldaki gelişmeleri münasebet göstererek listeden çıkardı. Listeden çıkarılan tokenlerin çoğunluğu Avalanche, Uniswap, Chainlink, Cosmos, Stellar, Internet Computer, Filecoin, Tezos ve Basic Attention Token üzere tanınan altcoin ekosistemlerine bağlıydı. Bakkt sözcüsü, tokenleri listeden çıkarma kararının sistemli bir coin listeleme inceleme sürecinin bir kesimi olduğunu ve müşterilerinin ve tüketicilerinin faydasına olduğunu belirtti. İşte detaylar…

Bakkt, birçok altcoin projesini delist ediyor

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bakkt, Apex’in hitap ettiği fintech pazarında daha büyük bir yer edinmek için Kasım 2022’de Apex Crypto’yu satın almayı planladığını duyurdu. Apex Crypto, 30 fintech müşterisi aracılığıyla 5 milyon müşteri için yürütme, ticaret, saklama, maliyet temeli ve vergi hizmetlerini gerçekleştiren bir hizmettir. Bakkt, satın alma sürecini Nisan 2023’te 55 milyon dolar nakit ve 145 milyon dolar pay senedi karşılığında tamamladı. Aşağıdaki kripto para ünitelerini listeden çıkarma kararı, Bakkt’ın tüketici hizmetlerinden uzaklaşmasıyla birebir vakte denk geliyor.  Delist edilen altcoinlerin tam hali aşağıdaki halde:

Aave, ApeCoin, Avalanche, Bancor Network Token (BNT), Basic Attention Token (BAT), Chainlink, Chiliz (CHZ), Compound Token, Cosmos, Curve DAO (CRV), Enjin Coin (ENJ), Fantom (FTM), Filecoin (FIL), GALA (GALA), The Graph (GRT), Internet Computer, Loopring, Maker DAO, Republic (REN), Stellar, Sushiswap, Synthetix, Tezos, Uniswap,  Yearn Finance

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kripto Para Platformundan Bu 25 Altcoin İçin Delist Kararı! 1

Şirket, Şubat 2023’te tüketici uygulamasını sadece web üzerinden ferdi tecrübesi lehine durdurmayı planladığını duyurdu. Bakkt o devirde SaaS ve API tahlilleri aracılığıyla işletmelere kripto sağlayacağını belirtmişti. Bakkt’ın kelam konusu kripto para ünitelerini delist etme kararı, mevzuata uyumluluğu artırmaya yönelik bir atılım olarak görülebilir. Bakkt, Şubat 2023’te Bumped Financial’dan bir broker-bayi lisansı da almıştı. Delist tıpkı vakitte, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kayıtsız birinci coin tekliflerini (ICO’lar) ve öbür ihlalleri azaltmasıyla birlikte kripto sanayisine yönelik düzenleyici incelemenin arttığı bir vakitte gerçekleşiyor.

Bakkt payları düşüş yaşadı

Bakkt’ın çoğunluk payı, New York Borsası’nın da sahibi olan Intercontinental Exchange’e ilişkin. Şirketin payları, delist haberinin geldiği sırada günü yüzde 7 düşüşle kapattı. Buna karşın, Bakkt’ın B2B hizmetlerine ve mevzuata uygunluğa odaklanması, süratle gelişen kripto sanayisinde uzun vadeli muvaffakiyet için onu konumlandırabilir. Tüketici hizmetlerinden B2B tahlillerine geçiş, kripto sanayisinde görülen bir eğilim. BitGo, Coinbase ve Gemini üzere şirketlerin tümü kurumsal seviyede saklama ve alım satım tahlilleri sunarken Binance de kurumsal seviyede hizmetlerden oluşan Binance for Business’ı piyasaya sürdü. Kripto sanayisi olgunlaşmaya devam ettikçe, daha fazla şirketin daha fazla ölçeklenebilirlik, istikrar ve mevzuata uygunluk sunan B2B tahlillerine yönelmesi beklenen.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap