Ünlü Kripto Para Platformu, Hizmetlerini Durduruyor: Tarih Verildi

Ünlü Kripto Para Platformu, Hizmetlerini Durduruyor: Tarih Verildi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kripto Para Platformu, Hizmetlerini Durduruyor: Tarih Verildi

Kripto para ticareti alanında esaslı bir isim olan Genesis Küresel Trading (GGT), kripto para spot ticaret hizmetinin yakında kapatılacağını duyurdu. Kapanış tarihi 18 Eylül 2023 olarak planlanan kapanış, şirketin kendi isteğiyle aldığı bir karar olup, kripto ticareti alanında kıymetli değişikliklere işaret etmektedir. Digital Currency Group’a (DCG) bağlı olan GGT, kararının DCG’nin geçmişteki mali zorluklarıyla ilgisi olmadığını vurguladı.

Kripto para platformu, kapanıyor

Basında çıkan son haberlere nazaran GGT, kripto para spot ticaretini durdurma niyetini teyit etti. Bu atak, kimileri için şaşırtan olsa da, GGT tarafından ticari tasalardan kaynaklanan istekli bir karar olarak tanımlanıyor. Şirket sözcüsü, “Bu karar istekli olarak ve ticari nedenlerle alınmıştır. Hizmetlerin tertipli bir biçimde durdurulmasını koordine etmek için düzenleyici makamlarla yakın bir formda çalışıyoruz,” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kripto Para Platformu, Hizmetlerini Durduruyor: Tarih Verildi 1

GGT, 2013’teki kuruluşundan bu yana kripto para ticareti dünyasında önde gelen bir oyuncu olmuştur ve New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından tescil edilmiştir. DCG ile olan temasına karşın, GGT’nin spot ticaret hizmetinin kapatılması bağımsız bir karar üzere görünmektedir ve DCG’nin evvelki mali zorluklarıyla temaslı görünmemektedir.

DCG ve Genesis: Artık neler olacak?

Genesis’in kapanmasının daha geniş DCG ekosistemini etkilemediğini belirtmek değerlidir. DCG’ye bağlı GGC International, hem spot hem de türev ticaret hizmetleri sunmaya devam edecek ve kripto para yatırımcılarının DCG ağı içinde hala seçeneklere sahip olmasını sağlayacak. DCG şemsiyesi altında bir kripto kredi kuruluşu olan Genesis Küresel Capital, bu yılın başlarında kıymetli aksiliklerle karşılaştı. Ocak ayında, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile yasal bir uyuşmazlığın akabinde Kısım 11 iflas müracaatında bulundu. SEC, Genesis Küresel Capital’i Earn programı aracılığıyla kayıtsız menkul değerler sunmakla suçlamıştı. Bu yasal ihtilaf, işçinin işten çıkarılması ve para çekme süreçlerinin askıya alınması da dahil olmak üzere bir dizi zorluğa yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kripto Para Platformu, Hizmetlerini Durduruyor: Tarih Verildi 2

Genesis Küresel Capital’deki sıkıntıların dalgalanma tesirleri de oldu ve Gemini kripto para borsası ile SEC ortasında yasal bir uyuşmazlığa yol açtı. Gemini’nin Genesis Earn programına bağlı değerli fonları vardı ve SEC tarafından kayıtsız menkul değer teklifleri ile suçlandı. Barry Silbert liderliğindeki DCG, kripto para piyasasında değerli bir hisseye sahiptir. Ayrıyeten, kripto para yatırımlarına odaklanan bir şirket olan Grayscale Investments’ın da sahibidir. Bilhassa, Grayscale kısa mühlet evvel SEC’in kararını bilakis çevirmesi ve Grayscale’in Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) oluşturma başvurusunu değerlendirmeyi kabul etmesiyle yasal bir zafer elde etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap