Ünlü futbolcu Ronaldinho, hakkındaki kripto suçlamasını yalanladı!

Ünlü futbolcu Ronaldinho, hakkındaki kripto suçlamasını yalanladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü futbolcu Ronaldinho, hakkındaki kripto suçlamasını yalanladı!

Yerel basında çıkan haberlere nazaran, dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Ronaldinho, kendisine yöneltilen kripto suçlamalarını kabul etmedi.

Yerel basında çıkan haberlere doğrultusunda, Ronaldinho olarak bilinen efsanevi Brezilyalı futbolcu Ronaldo de Assis Moreira , hem kendi ismini taşıyan hem de onun benzerliğini kullanan bir kripto para ünitesi dolandırıcılığına katıldığını reddetti. Ronaldinho, Perşembe günü, saadet zincirini araştıran yasama komitesinin huzuruna çıktı.

Ronaldinho’nun başı kriptoyla dertte

Brezilya gazetesi Folha de Sao Paulo’ya nazaran, 18.000 Ronaldinho olarak isimlendirilen program, bir yıldan kısa bir müddet içinde yüzde 400’e varan getiri vaat ediyordu. Perşembe günü gerçekleşen oturumda Ronaldinho, projeye kendi ismini ve benzerliğini kullanma yetkisi vermediğini öne sürerek kendisini mağdur olarak nitelendirdi.

Geçtiğimiz yıllarda Dünya Kupası kazanan futbolcu, 2019 yılında 18K Watches isimli bir saat şirketinin tanıtımını yapmak için mukavele imzaladığını ve bu tanıtım için çektiği fotoğrafların kripto ile ilgili teşebbüste müsaadesi olmadan kullanıldığını söyledi. Ayrıca saat firmasıyla olan kontratını 2019 yılında iptal ettiğini tabir etti. Ronaldinho, iki soruşturma oturumuna da katılmayarak, olaylarla alakasının olmadığını öne sürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap