Ünlü Ekonomist Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Yükseliş Bekliyor!

Ünlü Ekonomist Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Yükseliş Bekliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Ekonomist Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Yükseliş Bekliyor!

Kripto para piyasası bir satış dalgasına daha şahit oldu. Başkan kripto para Bitcoin kritik 26 bin dolar düzeyinin altına sarktı. Önder altcoin Ethereum 1.700 dolar düzeyini kaybetti. Makro guru Raoul Pal, Bitcoin ve önder altcoin Ethereum’a bakış açısını güncelliyor.

Bitcoin çok satım bölgesinde, yükseliş işareti veriyor!

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, üç hafta üst üste düzeltici hareketlere şahit olduktan sonra borsanın yakında bir taban oluşturacağını öngörüyor. Pal, daha sonra, kripto piyasasına bakıyor. Ünlü ekonomist, önder kripto paranın geçen hafta pay senetleriyle birlikte düşmesinin akabinde Bitcoin üzerinde duruyor. Pal, DeMark sıralı göstergesinin ve izafi güç endeksinin (RSI) Bitcoin’in yakında yükselişe geçeceğini gösterdiğini söylüyor. Bu bağlam ekonomist şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin de hafta boyunca düşerek 25.200 dolar civarındaki kilit takviye düzeylerini tekrar test etti. Bugün yeni bir DeMark günlük 9 kurulumunu tetikledik. Bunlar geçmişte fiyatta bir aksine dönüş sinyali vermede uygun çalıştı. Ayrıyeten, mevcut RSI bedeli 20 (evet, 20!) olan BTC, geçen yılın Haziran ayından bu yana görülen en çok satım düzeyinde.

BTC Piyasası: Ünlü Ekonomist Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Yükseliş Bekliyor! 1Kaynak: Raoul Pal / The Küresel Macro Investor

RSI, bir varlığın çok alım mı yoksa çok satım mı olduğunu belirlemeyi amaçlayan yaygın olarak kullanılan bir momentum göstergesidir. DeMark sıralı göstergesi, muhtemel bir trend dönüşüne işaret eden dokuz pahası ile bir piyasadaki dönüm noktalarını belirlemeyi gayeler. Bitcoin son 24 saat içinde %0,3 düşüşle 26.125 dolardan süreç görüyordu. Ayrıyeten, önder kipto haftalık bazda %10’un üzerinde kayıp yaşadı.

Lider altcoin büyük bir boğa bayrağı formasyonu oluşturdu!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum da BTC’ye paralel kayıplar görüyor. Bitcoin için beklentilerini açıkladıktan sonra Raoul Pal önder altcoin Erhereum’a (ETH) geçiyor. Ünlü ekonomist, akıllı mukavele platformu Ethereum’un RSI göstergesinde yükseliş gösterdiğini söylüyor. Pal, bu mevzudaki görüşlerini ise şu halde açıklıyor:

ETH tıpkı vakitte geçen yılın Haziran ayından bu yana RSI açısından en çok satım durumunda. Ayrıyeten, (eğer bir şey varsa) büyük bir boğa bayrağı formasyonu (yükseliş) oluşturmuş görünüyor.

BTC Piyasası: Ünlü Ekonomist Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Yükseliş Bekliyor! 2Kaynak: Raoul Pal / The Küresel Macro Investor

Boğa bayrağı, bir varlığın yükseliş trendinin devamından evvel konsolidasyonun ortasında olduğunu gösteren teknik bir formasyondur. Bu ortada Ethereum, son 24 saatte %1,99 kayıpla yazı sırasında 1.634 dolardan süreç görüyordu. Bunun yanında başkan altcoin de haftalık bazda %10’un üzerinde kıymet kaybetti. Bitcoin ile birlikte bundan sonra nasıl bir rota izleyeceğini bekleyip göreceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap